MotoGP – Yamaha prezentuje nowe barwy, Lorenzo dementuje plotki [Galeria]

- Mick

Valentino Rossi i Jorge Lorenzo zaprezentowali dziś w Indonezji nowe barwy Yamahy na sezon 2014. Hiszpan wykorzystał też okazję, aby zdementować wczorajsze plotki na temat swojego przejścia do Ducati.

Zawodnicy MotoGP swoje nowe maszyny zaprezentowali w piątek w Dżakarcie na oczach blisko czterech tysięcy dilerów Yamahy, co raz jeszcze pokazuje, jak ważnym rynkiem motocyklowym jest nie tylko Indonezja, ale cała Azja. Tym bardziej, że na M1-kach Rossiego i Lorenzo znów zabrakło tytularnego sponsora. Fabryczne motocykle Yamahy wyglądają niemal identycznie, jak przed dwoma laty, a owiewki zdominowane są przez biały kolor, z błękitnymi pasami po bokach.

Lorenzo, dwukrotny mistrz MotoGP, wykorzystał piątkową imprezę i spotkanie z dziennikarzami, aby zdementować wczorajsze plotki hiszpańskich mediów dotyczące podpisania przez niego wstępnej, wartej 15 milionów Euro rocznie, umowy z Ducati na sezon 2015.

„Kiedy jesteś szybki i wygrywasz wyścigi, wszystkie zespoły są tobą zainteresowane, to normalne – powiedział 26-latek z Majorki. – Muszę jednak wyjaśnić, że plotki na temat podpisania przeze mnie kontraktu z innym producentem nie są prawdziwe. Chciałbym jak najszybciej rozpocząć negocjacje dotyczące mojej przyszłości z Yamahą. Moim marzeniem jest zakończenie kariery jako zawodnik Yamahy. Jeśli mój motocykl będzie w tym roku jeszcze lepszy, będzie to łatwiejsze.”

Czy wczorajsze plotki faktycznie są wyssane z palca, czy coś jest na rzeczy? Minie pewnie jeszcze trochę czasu, zanim się o tym przekonamy. Teraz najważniejsze jest jednak nie to, jak wygląda nowa Yamaha, ale jak się sprawuje. Przekonamy się już za dwa tygodnie, czwartego lutego, kiedy rozpoczną się pierwsze w tym roku, trzydniowe testy MotoGP w Malezji.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl