MotoGP – Stoner szczerze o Rossim i walce z Marquezem

- Mick

Dwukrotny mistrz MotoGP, Australijczyk Casey Stoner udzielił niedawno bardzo ciekawego i szczerego wywiadu, komentując nie tylko aktualną sytuację swojego wielkiego rywala, Valentino Rossiego, ale także wynik potencjalnego pojedynku z Markiem Marquezem.

35-letni Stoner, który karierę w MotoGP zakończył osiem lat temu, w wywiadzie dla FOX Sports Asia, skomentował m.in. sytuację 41-letniego, dziewięciokrotnego mistrza świata, Valentino Rossiego.

„Wierzę, że gdyby odszedł z tego sportu wcześniej zostawiłby po sobie spuściznę, choć nadal to zrobi – powiedział były fabryczny zawodnik Ducati i Hondy. – Teraz pokazuje jednak, że można go pokonać. To rozczarowujące, że ktoś, kogo chciałyby mieć wszystkie zespoły i zapłaciłyby za niego fortunę, trafi do ekipy satelickiej. Myślę, że Valentino nadal ma potencjał, aby walczyć o zwycięstwa, bez wątpienia. Tego się nie traci. Szkoda tylko, że nie jest już tak groźny w walce o podium jak kiedyś.”

Stoner opowiedział też o swoim ewentualnym pojedynku z Marquezem, który w 2013 roku zajął jego miejsce w Repsol Hondzie, sięgając od tego czasu po sześć tytułów mistrzowskich w królewskiej klasie.

„Często mnie o to pytają. Czy mógłbym pokonać Marca? W niektórych wyścigach tak. Zrobili to Dovi, Jorge, Valentino i Dani, więc jeśli inni byli w stanie, to oczywiście ja także. Jeśli jednak chodzi o walkę o tytuł, szczególnie w ostatnich kilku latach, Marc był niesamowicie równy i wyeliminował wiele swoich słabych stron. Będzie bardzo trudny do pokonania.”

Zgadzacie się ze słowami Caseya? Naszym zdaniem; nic dodać, nic ująć.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl