[MotoGP] Ostatni wyścig Valentino Rossi #46 – Grazie Vale!

- Sebastian Radwan

Z końcem sezonu MotoGP 2021, Valentino Rossi rozstaje się z karierą wyścigową w klasie królewskiej. Decyzję ogłosił w połowie sezonu w Austrii. 42-letni „The Doctor” ścigał się 26 lat w Grand Prix od 1996 do 2021r.

Kolekcjoner tytułów i rekordów

  • 9 tytułów Mistrza Świata
  • 372 starty
  • 199 podiów
  • 89 zwycięstw
  • 55 pole position

Żółte trybuny

Niezależnie na jakiej długości i szerokości geograficznej rozgrywane były wyścigi motocyklowe, żółty kolor na trybunach, numer 46 to elementy fanów VR46.

Ostatni wyścig w karierze

Finałowa runda w Walencji na torze Ricardo Tormo była ostatnim wyścigiem w klasie MotoGP. W barwach zespołu Petronas Yamaha SRT Team zajął 10 miejsce.

Grazie Vale!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl