MotoGP – GP Ameryk i Walencji przesunięte!

- Mick

Z powodu koronawirusa organizatorzy MotoGP przesunęli na listopad zaplanowane początkowo na kwiecień zmagania o GP Ameryk. Jednocześnie, aby „zrobić dla nich” miejsce, o tydzień przesunięto kończące sezon GP Walencji. Rywalizacja MotoGP ma ruszyć w połowie kwietnia w Argentynie.

Zaplanowane na 5 kwietnia wyścigi w Austin stały pod znakiem zapytania już od jakiegoś czasu, ale teraz ich przesunięcie jest już oficjalnie. Do Teksasu zawodnicy polecą w połowie listopada, dwa tygodnie po GP Malezji, a prosto z Austin skierują się do Walencji.

Póki co start sezonu MotoGP zaplanowany jest na weekend 17-19 kwietnia w Argentynie, ale jak widać sytuacja związania z koronawirusem dynamicznie się zmienia.

Wczoraj prezes FIM powiedział, że organizatorzy zrobią wszystko, aby mistrzostwa się odbyły, nawet jeśli trzeba było ścigać się na torach rezerwowych w Estoril czy Portimao, organizować po dwa wyścigi MotoGP podczas weekendu Grand Prix albo… łączyć rundy MotoGP i WorldSBK.

Oto zmodyfikowany kalendarz MotoGP:

Zrzut ekranu 2020-03-10 o 16.16.51

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl