MotoGP bez GP Ameryk
Mick
9 lipca 2020

Grand Prix Ameryk na teksańskim Circuit od the Americas w Austin nie odbędzie się w tym sezonie. Taką informację potwierdzili włodarze toru.

Kalendarz MotoGP na sezon 2020 znany jest już od jakiegoś czasu, ale rundy poza Europą wciąż stoją pod znakiem zapytania. Za kulisami mówi się otwarcie, że nie ma szans, aby karuzela Grand Prix opuściła w tym roku stary kontynent, ale rundy w USA, Tajlandii, Argentynie i Malezji wciąż nie zostały odwołane.

Aż do wczoraj, kiedy z układanki oficjalne odpadł tor CotA. Wszystko wskazuje na to, że podobny los spotka Argentynę i Tajlandię, choć organizatorzy GP Malezji nie zamierzają się poddawać.

Malezyjskie władze wspierają nie tylko tor Sepang i GP Malezji, ale również zespół Yamaha Petronas, do którego w przyszłym roku trafić ma Valentino Rossi. Na organizacji wyścigu zależy im tak bardzo, że jeszcze kilka tygodni temu proponowały zorganizowanie dwóch rund na torze Sepang. Czy jednak odbędzie się chociaż jedna?

Poczekamy, zobaczymy. Póki co odliczamy już dni do startu sezonu w Jerez za nieco ponad tydzień.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły