Polscy juniorzy na mecie w debiucie w ETC

- MotoRmania

Milan Pawelec i Mateusz Pasiuk ukończyli oba wyścigi pierwszej rundy serii European Talent Cup, na torze w portugalskim Estoril debiutując we wtorek w cyklu uważanym za przedsionek motocyklowych mistrzostw świata.

Informacja Prasowa

Zadanie nie było łatwe. Choć w poprzednim sezonie zdominowali Puchar Polski Pit Bike SM, młodzi motocykliści Wójcik Racing Junior Teamu mieli przed sobą debiut w międzynarodowych zawodach tak wysokiej rangi.

Na torze w Estoril cała trójka robiła podczas treningów regularne postępy. Niestety, Olegowi Pawelcowi nie udało się zakwalifikować do grupy 38 zawodników, którzy we wtorek ustawili się na starcie, choć 14-latkowi zabrakło do tego zaledwie jednej sekundy.

Tymczasem 13-letni Milan Pawelec i Mateusz Pasiuk finiszowali odpowiednio na 22. i 25. pozycji w pierwszym wyścigu oraz 28. i 31. pozycji w drugim. Kolejny wyścig czeka zawodników ETC już w najbliższy poniedziałek na innym portugalskim torze, Portimao. Zmagania będzie można oglądać na kanale YouTube serii FIM CEV Repsol.

„Poprzedni sezon przyzwyczaił naszych juniorów do walki o zwycięstwa, ale wiedzieliśmy, że tegoroczne starty to dla nas zupełnie nowy rozdział – mówi manager zespołu, Tomasz Pawelec. – Rywalizacja w ETC to debiut na tak wysokim poziomie nie tylko dla zawodników, ale i dla całego naszego zespołu, dlatego priorytetem jest nauka, bez presji walki o wynik. Mimo wszystko byliśmy bardzo ciekawi gdzie znajdziemy się względem 38 innych, najszybszych młodych zawodników z całego świata. W przeciwieństwie do wielu z nich nie mieliśmy w ostatnich miesiącach okazji do treningów na tzw. „dużych” torach, dlatego wiedzieliśmy, jak ogromne czeka nas wyzwanie. Cieszymy się, że Milan i Mateusz ukończyli oba wyścigi i zebrali bezcenne dla nich i dla nas doświadczenie. Wiemy, gdzie możemy się jeszcze poprawić, ale zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze są teraz kilometry, dlatego jedziemy do Portimao nawijać na koła kolejne okrążenia i kontynuować naukę. Szkoda, że Olegowi zabrakło tak niewiele do zakwalifikowania się do wyścigów, ale za kilka dni cała trójka będzie miała kolejną szansę.”

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilach www.facebook.com/wojcikracingjuniorteam i   www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl