Jorge Lorenzo kierowcą testowym Yamahy w MotoGP?
Mick
18 grudnia 2019

O tym, że Jorge Lorenzo wraca do padoku MotoGP, wiemy już od jego wczorajszego wywiadu w Servus TV, o którym pisaliśmy dziś rano. Wygląda na to, że teraz wiemy już, w jakiej roli. Będziecie zdziwieni! 

Jak dowiedział się portal motorsport.com, propozycję zostania kierowcą testowym złożyła Hiszpanowi Yamaha, w barwach której wywalczył trzy mistrzowskie tytuły.

Japońska marka zwolniła ostatnio z roli testera Niemca Jonasa Folgera, ale jednocześnie nie była w stanie skusić Johanna Zarco, który został etatowym zawodnikiem Ducati w zespole Avintia.

Teraz wszystko wskazuje na to, że do test teamu dołączy Lorenzo. Co ciekawe, pracowałbym tam z wieloletnim szefem mechaników Valentino Rossiego, Silvano Galbuserą, którego w zespole Doktora zastapił właśnie David Munoz.

Dla Yamahy pozyskanie Lorenzo byłoby strzałem w dziesiątkę. Czy tak się faktycznie stało? Czekamy na oficjalne potwierdzenie…

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły