Jorge Lorenzo kierowcą testowym Yamahy w MotoGP?

- Mick

O tym, że Jorge Lorenzo wraca do padoku MotoGP, wiemy już od jego wczorajszego wywiadu w Servus TV, o którym pisaliśmy dziś rano. Wygląda na to, że teraz wiemy już, w jakiej roli. Będziecie zdziwieni! 

Jak dowiedział się portal motorsport.com, propozycję zostania kierowcą testowym złożyła Hiszpanowi Yamaha, w barwach której wywalczył trzy mistrzowskie tytuły.

Japońska marka zwolniła ostatnio z roli testera Niemca Jonasa Folgera, ale jednocześnie nie była w stanie skusić Johanna Zarco, który został etatowym zawodnikiem Ducati w zespole Avintia.

Teraz wszystko wskazuje na to, że do test teamu dołączy Lorenzo. Co ciekawe, pracowałbym tam z wieloletnim szefem mechaników Valentino Rossiego, Silvano Galbuserą, którego w zespole Doktora zastapił właśnie David Munoz.

Dla Yamahy pozyskanie Lorenzo byłoby strzałem w dziesiątkę. Czy tak się faktycznie stało? Czekamy na oficjalne potwierdzenie…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl