Świetny początek sezonu dla Wtórpol Racing Team 3S – pierwsze miejsce w I rundzie

- MotoRmania

Inauguracja sezonu 2013 Mistrzostw Polski Supermoto wypadła po myśli Karola Mochockiego

Informacja prasowa

W minioną niedzielę na torze Wallrav Racing Club w Starym Kisielinie odbyły się pierwsze w tym sezonie wyścigi Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Supermoto. Zawody okazały się bardzo udane dla reprezentanta zespołu Wtórpol Racing Team 3S. Karol Mochocki wygrał dwa pierwsze biegi, natomiast w trzecim był drugi, ustępując miejsca Pawłowi Leśków. Kierowca Hondy CR500 zdobył tym samym drugie miejsce na podium. Trzecia pozycja przypadła Marcinowi Rybskiemu.

„Zawody uważam za bardzo fajne, choć ponownie musieliśmy walczyć o pozostawienie sekcji terenowej, której organizator chciał nas pozbawić. Robi się to irytujące, bo niemal na każdych zawodach jest z tym problem. Na szczęście zawody zachowały charakter wyścigów supermoto i odbyły się w należytym porządku. Cieszę się, że osiągnąłem zaplanowany cel i wygrałem pierwsze zawody. Wszystko dopisało – od pogody, po najdrobniejsze sprawy techniczne. Tu ukłony kieruję do firmy Szuster Motocykle, która przygotowała dla mnie motocykl TM Racing i wyposażyła go w jak zawsze niezawodne opony GoldenTyre. Słowa podziękowania należą się także moim głównym sponsorom – Wtórpol, Siek, Renix oraz Cukierni Lazur. Mam nadzieję, że podzielają moją radość ze zwycięstwa.” – podsumowuje Karol Mochocki.

„Cieszę się, że wyszło, tak jak wyszło. Zazwyczaj pierwsze rundy były dla nas dość trudne. Tym razem udało nam się trafić z ustawieniami przełożeń i zawieszenia. Widzieliśmy to już po klasyfikacjach, gdzie Karol wykręcił najlepszy czas, z przewagą nie setnych sekundy nad drugim zawodnikiem, jak to zazwyczaj bywało, lecz prawie dwóch sekund. Wyścigi poszły nam też dość gładko, choć nie wszystkie były wygrane. Obawiam się jednak że już na kolejnych rundach tak pewnie i spokojnie nie będzie.” – dodał mechanik i zarazem menadżer zespołu Remigiusz Rutka.

Kolejna runda zawodów o punkty w klasyfikacji Mistrzostw Polski Supermoto odbędzie się w sobotę, 25. maja w Bydgoszczy. Miesiąc później zawodnik Wtórpol Racing Team 3S zamierza wystartować w czeskiej eliminacji Mistrzostw Świata Supermoto, gdzie prawdopodobnie jako jedyny będzie reprezentować nasz kraj.

Punktacja generalna po I rundzie:

1. Karol Mochocki – 72 pkt.
2. Paweł Leśków – 67 pkt.
3. Marcin Rybski – 54 pkt.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl