Superstock i pierwszy wyścig Supersport na Wyspie Man
Piotr Jędrzejak
5 czerwca 2012

McGuinnes zgarnia 19. zwycięstwo w karierze, a Bruce Antsey dziewiąte.

Za nami już dwa wyścigowe dni Tourist Trophy. W sobotę ścigała się klasa Superbike oraz odbył się pierwszy z dwóch startów sidecarów. Wyniki możecie znaleźć na naszych stronach, tak samo jak obszerną videorelację.

Wczoraj na Mountain Course  również wyjechały dwie kategorie. Najpierw pojechał pierwszy z dwóch wyścigów Monster Energy Supersport. Te cztery okrążenia sześćsetek zapisały się na kartach historii jako jeden z najbardziej emocjonujących wyścigów. Nazwiska na prowadzeniu zmieniały się jak w kalejdoskopie, a finalnie najlepszy czas po czterech okrążeniach wykręcił Bruce Antsey – 01h 12m 55,92s. Drugi na mecie zameldował się Cameron Donald ze stratą zaledwie 0,77 sekundy! W całej historii TT jest to druga najmniejsza różnica na mecie. Ostatni stopień podium to William Dunlop. Czwarty finiszował John McGuinnes, więc już wiadomo, że nie uda mu się zgarnąć wszystkich zwycięstw w tym roku, jak to zrobił Ian Hutchinson dwa lata temu. Znowu w czołówce nie było innego motocykla, niż Honda

Drugi start w poniedziałek to Royal London 360 Superstock. Od pierwszego okrążenia na prowadzenie wyszedł John McGuinnes i nie oddał go do samej mety, finiszując z komfortową, niespełna 8-sekundową stratą. Kolejne pozycje to Michael Dunlop oraz Ryan Farquhar. Tym razem tylko John jechał na Hondzie, pozostałe dwie pozycje to Kawasaki. Dopiero na piątej lokacie zameldował się ulubieniec publiczności, Guy Martin. Czy Brytyjczyk przełamie w końcu swoją nie-zwycięską passę? Czy McGuinnes dobije w tym roku do 20 zwycięstw w Tourist Trophy? Ma jeszcze dwie szanse – drugi wyścig Supersport w środę i Senior TT w piątek.

Plan na następne dni to (według czasu na Wyspie):

Środa, 6 czerwca
10.45am – SES TT Zero Challenge
1pm – Monster Energy Supersport TT Race 2
3.15pm – Sure Sidecar TT Race 2
Senior Qualifying
Lightweight Qualifying

Piątek, 8 czerwca
10.45am – BikerPetition.co.uk Lightweight TT Race
1.30pm – PokerStars Senior TT Race

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły