Rozpoczęcie nowego sezonu GymkhanaGP już w ten weekend w Szczecinie
MotoRmania
7 maja 2019

Tegoroczny sezon GymkhanaGP rozpocznie się 11 maja na terenie szczecińskiego WORD. W tym roku zaplanowano pięć rund. Oprócz szczecińskiej będą to: debiutujące w cyklu Poznań i Bielsko-Biała, a także tradycyjnie Łódź, by zakończyć sezon we Wrocławiu.

informacja prasowa

W kategorii Pro w tym roku tytułu, można powiedzieć „znów”, broni reprezentant gospodarzy Krzysiek „Dziki” Dzikowski. Do walki w sezonie przystąpią pozostali medaliści: reprezentant Czech – Ondrej „Kroupič” Kroupa i Rosjanin z Krakowa – Aleksei „Alived” Pavlov. Broni nie zamierzają złożyć szczecinianie z zeszłorocznej czołówki – Łukasz Malarz oraz Adrian „Blondi” Wojtasik, reprezentanci centralnej Polski – Piotr „Ravender” Ślęzak, Jakub „Kazik” Kaźmierczak czy Dariusz „Kij’ek” Sobótka. Młodą krew w kategorii Pro szeroką ławą zapewnił Poznań, którego reprezentanci – Przemysław „Jemo” Sidorowicz i Bartosz „Biały” Szymczak będą mieli okazję zadebiutować w najwyższej klasie. Ciekawi też jesteśmy jak na tle zmaskulinizowanej konkurencji poradzi sobie, na razie jedyna, rodzynka – czyli Marta „Tuśka” Maczan-Malarz; i czy w kategorii kobiet pojawi się rywalka?

W kategorii Pretendent o powrót do klasy najwyższej walczyć pewnie będą spadkowicze – Łukasz „qqnia” Skinder i Tomasz „Baszczu” Baszczyński oraz powracający po przerwie Krzysztof „Dragon” Lewandowski. A także utrzymujący się w czołówce kategorii przez cały sezon 2018 Norbert „Soczek” Targosz. Może ktoś jeszcze się włączy niespodziewaną eksplozją formy?

Natomiast w klasie najniższej, Amator, startować może każdy: wystarczy mieć sprawny, zarejestrowany i ubezpieczony motocykl oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Wstęp dla kibiców bezpłatny, startowe kilkadziesiąt złotych. Każdy, nawet debiutant, może powalczyć o cenne nagrody rzeczowe, gdyż każda klasa ma swoje podium i swoją pulę nagród. W każdym roku zdarza się że debiutant staje na podium, czasem na jego najwyższym stopniu!

Rejestracja odbywa się on-line na stronie gymkhana-gp.pl oraz będzie czynna w punkcie rejestracyjnym w dniu zawodów (od 8:30). Na stronie wydarzenia na Facebooku znajdziecie regulamin, harmonogram i wszystkie aktualności.

Patronem medialnym cyklu jest MotoRmania.

Organizatorzy: Stowarzyszenie MotoGymkhana Szczecin dziękują sponsorom i partnerom: Motorismo/ Moto abc (sklep z odzieżą motocyklową, dystrybutor quadów i pit bików www.moto-abc.pl) oraz Promoto Team (organizator szkoleń i wyjazdów motocyklowych www.promoto.szczecin.pl).

Szczególne podziękowania dla wolontariuszy, bez których zaangażowania i ofiarności tych zawodów by nie było.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły