Rozpoczęcie nowego sezonu GymkhanaGP już w ten weekend w Szczecinie

- MotoRmania

Tegoroczny sezon GymkhanaGP rozpocznie się 11 maja na terenie szczecińskiego WORD. W tym roku zaplanowano pięć rund. Oprócz szczecińskiej będą to: debiutujące w cyklu Poznań i Bielsko-Biała, a także tradycyjnie Łódź, by zakończyć sezon we Wrocławiu.

informacja prasowa

W kategorii Pro w tym roku tytułu, można powiedzieć „znów”, broni reprezentant gospodarzy Krzysiek „Dziki” Dzikowski. Do walki w sezonie przystąpią pozostali medaliści: reprezentant Czech – Ondrej „Kroupič” Kroupa i Rosjanin z Krakowa – Aleksei „Alived” Pavlov. Broni nie zamierzają złożyć szczecinianie z zeszłorocznej czołówki – Łukasz Malarz oraz Adrian „Blondi” Wojtasik, reprezentanci centralnej Polski – Piotr „Ravender” Ślęzak, Jakub „Kazik” Kaźmierczak czy Dariusz „Kij’ek” Sobótka. Młodą krew w kategorii Pro szeroką ławą zapewnił Poznań, którego reprezentanci – Przemysław „Jemo” Sidorowicz i Bartosz „Biały” Szymczak będą mieli okazję zadebiutować w najwyższej klasie. Ciekawi też jesteśmy jak na tle zmaskulinizowanej konkurencji poradzi sobie, na razie jedyna, rodzynka – czyli Marta „Tuśka” Maczan-Malarz; i czy w kategorii kobiet pojawi się rywalka?

0001-Dziki-fot-Pacyfka

W kategorii Pretendent o powrót do klasy najwyższej walczyć pewnie będą spadkowicze – Łukasz „qqnia” Skinder i Tomasz „Baszczu” Baszczyński oraz powracający po przerwie Krzysztof „Dragon” Lewandowski. A także utrzymujący się w czołówce kategorii przez cały sezon 2018 Norbert „Soczek” Targosz. Może ktoś jeszcze się włączy niespodziewaną eksplozją formy?

Natomiast w klasie najniższej, Amator, startować może każdy: wystarczy mieć sprawny, zarejestrowany i ubezpieczony motocykl oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Wstęp dla kibiców bezpłatny, startowe kilkadziesiąt złotych. Każdy, nawet debiutant, może powalczyć o cenne nagrody rzeczowe, gdyż każda klasa ma swoje podium i swoją pulę nagród. W każdym roku zdarza się że debiutant staje na podium, czasem na jego najwyższym stopniu!

0002-Zbychu-Tarnawski-fot-Pacyfka

Rejestracja odbywa się on-line na stronie gymkhana-gp.pl oraz będzie czynna w punkcie rejestracyjnym w dniu zawodów (od 8:30). Na stronie wydarzenia na Facebooku znajdziecie regulamin, harmonogram i wszystkie aktualności.

Patronem medialnym cyklu jest MotoRmania.

Organizatorzy: Stowarzyszenie MotoGymkhana Szczecin dziękują sponsorom i partnerom: Motorismo/ Moto abc (sklep z odzieżą motocyklową, dystrybutor quadów i pit bików www.moto-abc.pl) oraz Promoto Team (organizator szkoleń i wyjazdów motocyklowych www.promoto.szczecin.pl).

Szczególne podziękowania dla wolontariuszy, bez których zaangażowania i ofiarności tych zawodów by nie było.

0003-Alived

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl