MotoRmania KidzGP Team po I rundzie PitBike SM – karuzela emocji!

- MotoRmania

Młodzi zawodnicy z MotoRmania KidzGP Team są już po pierwszej pełnoprawnej rundzie. Teraz opisują swoje wrażenia i wyniki wyścigowe!

relacja od zespołu

Karuzela emocji – to chyba najlepsze słowa podsumowujące I rundę Pucharu Pitbike SM w wykonaniu MotoRmania KidzGP Team. Była to pierwsza wizyta naszego zespołu na wyjątkowym torze Motopark Koszalin, dlatego zjawiliśmy się tam już w środę, aby pod okiem trenera Tomka Grabowskiego jak najlepiej przygotować się do wyścigów. Pogoda nie była łaskawa dla zawodników, a zmienne i rozbieżne prognozy nie ułatwiały zadania. Mimo chłodu, w środę chłopcy zdążyli zapoznać się z torem jeszcze na suchej nawierzchni, natomiast w czwartek deszczowa aura sprawiła, że nasi jeźdźcy skupili się na doskonaleniu jazdy w deszczu. Piątek to kolejna zmiana pogody i ostatnia okazja do poprawy osiągów na suchym torze.

Duża liczba okrążeń pokonanych na wcześniejszych treningach pozwoliła naszym reprezentantom osiągnąć dobre rezultaty w sobotnim treningu przed kwalifikacjami.

I runda dla MotoRmania KidzGP Team (9)

Kwalifikacje z kolei przebiegły ze zmiennym szczęściem – w klasie Stock 90 nasi zawodnicy zdobyli doskonałe miejsca: odpowiednio Jogi #993 czyli Igor Teske – 2.; Jeremi 552 czyli Jeremiasz Wojciechowski – 4.; oraz Maks Palmowski 5.

Natomiast w klasie Stock 125 nowy regulamin po raz kolejny utrudnił zadanie Mati.580 Racing czyli Mateuszowi Pasiukowi, który walcząc niebieskiej grupie łączonych klas ponownie musiał walczyć z rywalami na szybszych motocyklach, co bardzo utrudnia osiągnięcie najlepszego czasu. W efekcie zabrakło 0,1 sek do awansu do grupy Elite, a tym samym bezpośredniej walki o zwycięstwo w klasie.

Pierwszy wyścig w klasie Stock 90 to w wykonaniu naszych zawodników to przede wszystkim solidny występ Igora, który dowiózł do mety 2. miejsce. Niestety defekt sprzętu mocno utrudnił rywalizację Jeremiaszowi, który ostatecznie zajął 5 lokatę, natomiast Maks przyjechał 2 pozycje za nim, na 7. miejscu.

I runda dla MotoRmania KidzGP Team (2)

Z kolei wyścig mieszanych klas z udziałem naszego reprezentanta Stock 125, Mateusza, to jego fantastyczny występ. Nie zważając na mocniejsze silniki rywali, Mati bez pardonu atakował starszych rywali, a także popisywał się wspaniały akcjami obronnymi. Niestety na przedostatnim zakręcie wyścigu doszło do niezawinionej kolizji, w wyniku czego nasz zawodnik upadł i stracił sporo czasu. Mniej szczęścia miała Daria, której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na tor. Ostatecznie Mateuszowi udało się jednak zabezpieczyć 3. miejsce w swojej klasie.

Przed drugą serią wyścigów zespół po naradzie wprowadził korekty w ustawieniach motocykli, co przyniosło wspaniałe efekty. Bardzo poprawił swoje tempo Igor, który przez wiele okrążeń liczył się w walce o zwycięstwo, choć ostatecznie musiał uznać wyższość rywala i „zadowolić się” drugim miejscem. Rewelacyjnie wręcz spisał się Jeremiasz, któremu nowe ustawienia pozwoliły prowadzić bezpośrednią walkę z kolegami aż do ostatniego okrążenia.

Ewidentnie wziął sobie do serca słowa od trenera – Pejsera, który zmobilizował chłopaków do twardej, ale uczciwej walki. Wspaniałe i odważne ataki w jego wykonaniu – nierzadko poza optymalną linią jazdy – były ozdobą tego wyścigu, szczególnie że musiał zmagać się z nie do końca czystymi zagraniami jednego z przeciwników. Jego wysiłek został wynagrodzony 3. miejscem wyścigu, co oznaczało pierwsze podium! Brawo!

I runda dla MotoRmania KidzGP Team (3)

Bardzo solidny wyścig rozegrał również Maks, który ponownie dotarł na 7. pozycji, ale po drodze poprawił się znacznie i zanotował swój najlepszy czas weekendu.

Po najmłodszych przyszła kolej na wyścig klas mieszanych, w której dobry start ponownie zaliczył Mateusz. Po dogrzaniu opon zwiększył tempo na tyle, że także uzyskał swój najlepszy czas weekendu. Szybko dogonił rywala na mocniejszym motocyklu z wyższej klasy, z którym prowadził walkę do końca wyścigu. Ostatecznie potwierdził swoją klasę i bez problemów zajął najlepsze możliwe w tej sytuacji (ze względu na regulamin) 3. miejsce.

Podsumowując, I runda pucharu była dla naszego zespołu bardzo udana. Mimo trudnych początków, ostatecznie 3 naszych zawodników znalazło się na podium w obu reprezentowanych klasach. Zdobyliśmy też bardzo cenne doświadczenie i już nie możemy doczekać się kolejnej rundy – na początku czerwca wracamy do Torunia, ale wcześniej oczywiście jak zawsze, dobrze się do tego przygotujemy.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas dopingowali, zarówno na miejscu jak i przed ekranami.

Równie wielkie podziękowania dla naszych partnerów i sponsorów – te nagrody i trofea to także zasługa Waszego zaangażowania.
PitBike.pl
YCF Polska
Otopit
MASS Sports Poland
Hermes
Centrum Recyklingu Transportu i Górnictwa Sp z oo

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl