Potężny highside w British Superbikes, nagrany w slow motion

- Piotr Jędrzejak

Wysoki lot, uderzenie w asfalt z impetem i poturbowanie przez własny motocykl. Keith wyszedł z tego szczęśliwie, jedynie z potłuczeniami. 

W miniony weekend na torze Donington Park rozgrywała się kolejna runda mistrzostw British Superbike. Ta brytyjska seria uznawana jest za jedną z najbardziej zaawansowanych. Tempo jest wysokie, tak samo jak stawka i ryzyko. Przekonał się o tym Keith Farmer z zespołu Tyco BMW. Na jednym z zakrętów zaliczył uślizg tylnego koła, który zakończył się natychmiastowym, agresywnym highsidem.

Keith został wystrzelony wysoko w powietrze. Przyziemienie w asfalt na pewno nie było przyjemne, a później poturbował go własny motocykl. Na szczęście Keith wyszedł z tego jedynie z siniakami i stłuczeniami!

Powyższy film udostępniony został na fanpage’u BSB. To samo ujęcie w lepszej jakości obejrzycie na stronie Eurosport.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl