Wymiana przedniego i tylnego koła w kilka sekund: film od polskiego zespołu endurance

- Piotr Jędrzejak

Szef mechaników zespołu LRP Poland ujawnia dwa filmy z serii „jak to działa”.

Polski zespół LRP Poland z całkiem niezłymi wynikami startuje w FIM EWC. Jak na pewno się domyślacie, dobry trening kondycyjny zawodnika przed 24-godzinnym wyścigiem to nie jedyne przygotowanie. Sprzęt też musi być wyjątkowy, a mechanicy szybcy i precyzyjni.

Pamiętacie nasz wywiad z Marcinem, szefem mechaników LRP Poland, prowadzącym serwis kosamotocykle.pl? W wywiadzie Marcin ujawnił nam wtedy sporo szczegółów dotyczących budowy oraz serwisu motocykla endurance. Lektura konieczna!

Teraz Marcin udostępnił dwa filmy, które odpowiadają na pytanie „jak wygląda wymiana koła w 5 sekund”. Obejrzyjcie to. Ale ostrzegamy – to jest hipnotyzujące i ciężko przestać gwałcić replay!

P.S.: Zauważyliście, jak przednie lagi rozsuwają się na zewnątrz? Odpowiada za to specjalna sprężyna na dole lagi – bez tego ruchu felga nie zmieściłaby się pomiędzy zaciskami.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl