Wymiana przedniego i tylnego koła w kilka sekund: film od polskiego zespołu endurance
Piotr Jędrzejak
28 maja 2019

Szef mechaników zespołu LRP Poland ujawnia dwa filmy z serii „jak to działa”.

Polski zespół LRP Poland z całkiem niezłymi wynikami startuje w FIM EWC. Jak na pewno się domyślacie, dobry trening kondycyjny zawodnika przed 24-godzinnym wyścigiem to nie jedyne przygotowanie. Sprzęt też musi być wyjątkowy, a mechanicy szybcy i precyzyjni.

Pamiętacie nasz wywiad z Marcinem, szefem mechaników LRP Poland, prowadzącym serwis kosamotocykle.pl? W wywiadzie Marcin ujawnił nam wtedy sporo szczegółów dotyczących budowy oraz serwisu motocykla endurance. Lektura konieczna!

Teraz Marcin udostępnił dwa filmy, które odpowiadają na pytanie „jak wygląda wymiana koła w 5 sekund”. Obejrzyjcie to. Ale ostrzegamy – to jest hipnotyzujące i ciężko przestać gwałcić replay!

P.S.: Zauważyliście, jak przednie lagi rozsuwają się na zewnątrz? Odpowiada za to specjalna sprężyna na dole lagi – bez tego ruchu felga nie zmieściłaby się pomiędzy zaciskami.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły