Patryk Kosiniak znów dominuje: III runda Yamaha R6 Cup

- MotoRmania

Patryk Kosiniak ponownie zdominował motocyklową rywalizację. Tym razem sięgając po zwycięstwo i drugie miejsce po starcie z pole position podczas wyścigów trzeciej rundy pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup w belgijskim Zolder.

informacja prasowa

Tarnowianin był poza zasięgiem rywali przez cały weekend, uzyskując najlepsze czasy w obu treningach wolnych, a następnie pewnie sięgając po pierwsze pole startowe w międzynarodowej, liczącej aż 34 zawodników stawce. Pierwszy wyścig także przebiegał pod dyktando Polaka, ale błąd sędziów sprawił, że tym razem „Kosa” musiał zadowolić się drugą pozycją. Aktualny lider motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superstock 600 w drugim wyścigu nie pozostawił jednak konkurentom złudzeń, prowadząc niemal od startu do mety i sięgając po drugą wygraną w serii w tym roku.

Kosiniak dominuje w Zolder (2) - fot. Felix Wiessmann

„To był kolejny niemal idealny weekend – mówi Patryk Kosiniak. – Wykręciłem najlepsze czasy w treningach wolnych oraz w kwalifikacjach i czułem się pewnie przed wyścigami. W pierwszym z nich kontrolowałem sytuację, ale sędziowie popełnili błąd i źle pokazywali liczbę pozostałych do mety okrążeń. Kiedy więc w ostatnim zakręcie wyprzedził mnie rywal, nie kontrowałem od razu, bo byłem przekonany, że mam na to jeszcze całe kółko. Byłem wściekły, bo wiedziałem, że zwycięstwo miałem na wyciągnięcie ręki, ale ta sportowa złość pomogła mi w drugim wyścigu. Tym razem wszystko toczyło się pod moje dyktando. Odskoczyłem rywalom, wpadłem na metę z dwusekundowym prowadzeniem i powiększyłem przewagę w tabeli. Nie ma jednak czasu na świętowanie. Już w następny weekend czeka mnie start w kolejnej rundzie mistrzostw Polski, podczas której będę chciał powiększyć moje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.”

Kosiniak dominuje w Zolder (6) - fot. Felix Wiessmann

Dzięki kolejnemu świetnemu weekendowi, na półmetku sezonu Kosiniak prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 14 punktów. Piąty z ośmiu wyścigów Yamaha R6 Dunlop Cup odbędzie się w ostatni weekend lipca na ulicznym torze Schleiz. Już w następny weekend 27-latek wystartuje z kolei w barwach ekipy Wójcik FHP Racing Team w wyścigach mistrzostw Polski na torze w czeskim Moście.

Więcej informacji o Patryku Kosiniaku pod adresem patrykkosiniak.com i na oficjalnym profilu na Facebooku facebook.com/patrykkosiniak69

Kosiniak dominuje w Zolder (5) - fot. Felix Wiessmann

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl