Rea i Sykes wygrywają w WorldSBK USA – Groźny wypadek Pawła Szkopka

- Mick

Jonathan Rea wygrał sobotni, a Tom Sykes dramatyczny niedzielny wyścig World Superbike na torze Laguna Seca, podczas którego groźnemu wypadkowi uległ Paweł Szkopek.

Sobotni wyścig upłynął pod znakiem wywrotek zawodników Ducati, Chaza Daviesa i Davide Giugliano, po których Rea zdołał utrzymać za sobą Sykesa, a faworyt lokalnej publiczności, Nicky Hayden, sięgnął po bardzo popularne podium. Paweł Szkopek, mimo problemów technicznych, dowiózł do mety osiemnaste miejsce, choć po drodze zgubił… obrączkę ślubną. Niczym w amerykańskim filmie zguba odnalazła się później w biurze rzeczy znalezionych.

W niedzielę zamiast filmowego happy endu mieliśmy jednak prawdziwy thriller. Drugi wyścig został przerwany już na piątym kółku po groźnym wypadku Pawła w szóstym zakręcie. Polak był po nim co prawda przytomny, ale nie był w stanie podnieść się z pobocza o własnych siłach i ostatecznie został zabrany karetką do centrum medycznego, pokazując przy ręką okazji znak V. Dokładnie badania pokazały jednak m.in. złamanie małego palca w lewej stopie. Szkopek mocno poobijał także lewy bark i rękę oraz prawy nadgarstek. Czy będzie w stanie wystartować za tydzień w rundzie mistrzostw Polski w Moście? Tego jeszcze nie wiadomo. Na szczęście kolejna runda MŚ dopiero za dwa miesiące!

Po wznowieniu drugiego wyścigu z walki z powodu awarii odpadł Rea, a zwycięstwo przed duetem Ducati obronił Sykes. Piąty był Hayden, a siódmy jego zespołowy kolega Michael van der Mark, który po pierwszym starcie przestrzelił korkociąg i do restartu ustawił się na ostatniej pozycji. Tuż przed nim w ostatnim zakręcie wyścigu upadł Alex Lowes, którego niegroźnie trącił Niccolo Canepa, zastępujący z USA kontuzjowanego Sylvaina Guintoliego.

W tabeli nadal prowadzi Rea. Kolejna runda World Superbike w połowie września na niemieckim Lausitzringu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl