Nie żyje Franck Petricola – pierwsza ofiara Isle of Man 2015
Piotr Jędrzejak
5 czerwca 2015

Ze smutkiem informujemy, że wypadek w czasie tegorocznych wyścigów na Wyspie Man zakończył się śmiercią zawodnika. W środowej sesji kwalifikacyjnej zginał Francuz, Franck Petricola.

32 latek po raz pierwszy startował w IOMTT, jednak miał już bogate doświadczenie w wyścigach ulicznych – regularnie startował w Irlandzkich Mistrzostwach Wyścigów Drogowych, gdzie w 2013 roku zgarnął swój najlepszy wynik, jedenaste miejsce w kategorii Superbike. Francuz miał wystartować na Wyspie Man już rok temu, ale uniemożliwiła mu to poważna kontuzja we wcześniejszym North West 200.

„Franck pokazał niesamowity charakter walcząc i wychodząc z poważnej kontuzji, której doznał rok temu na North West 200. Większość pewnie by się poddała, ale on pokazał swoją determinację aby wystartować na Mountain Course. Społeczeństwo wyścigów drogowych straciło wybitnego człowieka, a ja wyrażam głębokie współczucie rodzinie i przyjaciołom Francka” – powiedział Gary Thompson, pełniący funkcję Isle of Man TT Races Clerk of the Course.

Wszystkie wyścigi drogowe, również te na Wyspie Man, to niezwykle widowiskowy i prestiżowy sport, ale również ponadprzeciętnie niebezpieczny. Mamy nadzieję, że kolejne dni Tourist Trophy będą pozbawione tragicznych wypadów…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły