Mistrzostwa Endurance: Yamaha wygrywa 8 godzin Suzuka

- Mick

Fabryczny zespół Yamahy po raz trzeci z rzędu wygrał ośmiogodzinny wyścig FIM EWC na japońskim torze Suzuka. Mistrzostwo świata zdobyła z kolei ekipa GMT94 Yamaha.

Yamaha tym razem ściągnęła do Japonii nie duet z teamu Tech 3 w MotoGP, a swoich fabrycznych zawodników z World Superbike. Holender Michael van der Mark i Brytyjczyk Alex Lowes zmieniali się za sterami R1-ki razem z Japończykiem Katsuyukim Nakasugą.

Ewc , 8h, Suzuka, 2017 , Race , Depart

Początkowo ostro walczyli z flagową ekipą Hondy, którą reprezentowali znani odpowiednio z MotoGP i Moto2 Australijczyk Jack Miller i Japończyk Takaaki Nakagami. Wywrotka tego drugiego spowodowała jednak, że team HRC finiszował dopiero na czwartym miejscu.

Drugą pozycję, z ponad dwoma minutami straty, wywalczyła ekipa Kawasaki, dla której świetny początek zaliczył Leon Haslam. Podium uzupełnił zespół FCC TSR z dobrze znanym składem; Dominique Aegerter, Randy de Puniet i Josh Hook.

Ewc , 8h, Suzuka, 2017 , Nuit ,

Walczący o wysoką stawkę w klasyfikacji generalnej, austriacki zespół YART minął metę na piątej lokacie, ale tytuł FIM EWC w sezonie 2016/2017 zapewniła sobie finiszująca na 11. pozycji, francuska ekipa GMT94, która już trzeci raz sięgnęła po mistrzostwo w tej serii. Jej barwy reprezentowali w tym roku m.in. znani z krótkich wyścigów Nicolo Canepa i były mistrz świata klasy 125, Mike di Meglio.

Ewc , 8h, Suzuka, 2017 , Race ,

Nietypowy, bo rozgrywany na przełomie dwóch lat sezon 2016/2017 dobiegł końca na oczach 128 tysięcy zgromadzonych na japońskich trybunach kibiców. Rywalizacja o tytuł w kolejnym sezonie rozpocznie się jednak za zaledwie sześć tygodni, podczas 24-godzinnego wyścigu Bol d’Or na torze Paul Ricard. Czy zobaczymy tam Polaków?

Ewc , 8h, Suzuka, 2017 , Race , Ewc , 8h, Suzuka, 2017 , Nuit , Ewc , 8h, Suzuka, 2017 , Race ,

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl