Znamy prawie wszystkich mistrzów: relacja z przedostatniej rundy WMMP

- Mick

Przedostatni weekend wyścigowy WMMP na torze Pannonia Ring przyniósł niemal wszystkie rozstrzygnięcia. Na Węgrzech poznaliśmy w niedzielę trzech z czterech mistrzów Polski.

Co więcej, pierwszego z nich poznaliśmy już w sobotę. Siódmym zwycięstwem z rzędu tytuł w klasie Superstock 1000 przypieczętował Bartek Wiczyński z ekipy Wójcik FHP YART Racing Team. W niedzielę Wilku zaliczył co prawda wywrotkę, ale w klasyfikacji WMMP nie miała ona już dla niego żadnego znaczenia. Gorzej z tabelą Alpe Adria, w której Bartek wciąż walczy o tytuł.

Jego zespołowi koledzy zgarnęli z kolei tytuły w klasach Superstock 600 oraz Supersport. W tej pierwszej mistrzostwo obronił Szymon Strankowki, choć nie miał łatwego zadania. W sobotę uderzenie przez rywala wysłało go poza tor, a w niedzielę z powodu problemów technicznych Stranek ruszał z końca stawki… ale i tak wygrał. Problemy miał także jego główny rywal w tabeli, Patryk Pazera, który w sobotę również wyjechał poza tor. Zamieszanie wykorzystał Mariusz Juszczak, który wygrał sobotni wyścig i awansował na trzecie miejsce w tabeli. W Poznaniu do rozstrzygnięcia wciąż pozostaje więc kwestia wicemistrzostwa.

W Supersportach losy tytułu rozstrzygnęły się praktycznie już w sobotę rano, kiedy wściekły z powodu czwartej awarii w tym sezonie, obrońca mistrzostwa Sebastian Zieliński spakował swoją R6-tkę i wrócił do rodzinnego Ostrowa Wielkopolskiego. W takiej sytuacji prowadzący w tabeli Marek Szkopek musiał jedynie dojechać do mety, ale zrobił to z klasą, wygrywając oba wyścigi w klasyfikacji WMMP i dzięki dwóm drugim miejscom w Alpe Adria umacniając się na prowadzeniu tej serii.

Jedynym znakiem zapytania jeśli chodzi o tytuły pozostaje klasa Superbike, w której dwa pechowe wyścigi zaliczył Paweł Szkopek z ekipy Pazera Racing. Tym sposobem stratę w tabeli odrobił do niego Czech Michał Filla, a to zapowiada ostrą walkę o tytuł w Poznaniu. Pod koniec sezonu tempo podkręcił także Marcin Walkowiak, który w niedzielę sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w tym roku i z pewnością będzie groźny podczas wielkiego finału.

Na Węgrzech odbywała się także przedostatnia runda Pucharu Europy Stocksport 300, którą zdominował Daniel Blin. 15-latek z Torunia wygrał oba wyścigi i zapewnił sobie tytuł na dwa starty przed końcem sezonu.

Na Węgrzech ścigali się także zawodnicy Pucharu Polski, ale to już temat na osobny materiał. Tymczasem ostatnia runda WMMP odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w Poznaniu. Wcześniej jednak polskie zespoły szykują dla nas kilka niespodzianek, dlatego w żaden z weekendów aż do Poznania polscy kibice nie będą się nudzić!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl