Markus Reiterberger i LRP Poland razem w mistrzostwach świata
MotoRmania
14 kwietnia 2017

Były mistrz Niemiec, a do niedawna zawodnik prestiżowych MŚ World Superbike, Markus Reiterberger, w sezonie 2017 wystartuje w barwach polskiego zespołu LRP Poland w dwóch rundach motocyklowych mistrzostw świata Endurance.

informacja prasowa

Polski zespół rywalizuje w tym tygodniu w pierwszej rundzie sezonu FIM EWC, 24-godzinnym wyścigu we francuskim Le Mans, gdzie za sterami fabrycznego BMW S1000RR na oponach Pirelli zmieniać się będą Bartłomiej Lewandowski, Patryk Kosiniak i Słowak Jaro Cerny.

Podczas kolejnych rund dołączy do nich nie tylko 21-letni Austriak Lukas Trautmann, ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Świata Endurance, który w barwach LRP Poland wystartuje również w mistrzostwach Polski klasy Superbike, ale także Reiterberger.

23-latek z niemieckiego Trostbergu przygodę z wyścigami na najwyższym poziomie rozpoczął już w 2007 roku od startów w towarzyszącym mistrzostwom świata MotoGP pucharze Red Bull Rookies Cup. W 2010 roku triumfował w międzynarodowym pucharze Yamahy R6, który rok temu wygrał także Patryk Kosiniak. Z kolei w latach 2013 i 2015 Reiterberger sięgnął po najbardziej prestiżowy w Niemczech tytuł mistrza serii IDM Superbike, rok temu awansując do mistrzostw świata World Superbike, w których ścigał się także na początku tego sezonu. Na swoim koncie ma także start z tzw. dziką kartą w MŚ Moto2.

Reiterberger dołączy do LRP Poland podczas wyścigów mistrzostw świata Endurance na niemieckim torze Oschersleben (20 maja) i słowackim Slovakiaringu (24 czerwca), gdzie polska ekipa zamierza walczyć o zwycięstwa. Niemiec wystartuje także z dziką kartą w swojej domowej rundzie MŚ World Superbike na torze Lausitzring w sierpniu.

Najpierw jednak motocyklistów LRP Poland czeka w najbliższy weekend rozpoczynający sezon 2017 wyścig w Le Mans, który wystartuje w sobotę o godzinie 15:00 i potrwa 24 godziny. Bezpośrednie relacje w Eurosporcie 2. W sobotę od 14:45 do 15:30 i 23:00 do 1 nad ranem oraz w niedzielę od 7:00 do 11:30 i od 13:00 do 15:15.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, ponieważ Markus Reiterberger to kolejny światowej klasy zawodnik, po Lukasie Trautmannie i Patryku Kosiniaku, który zasila szeregi LRP Poland w mistrzostwach świata Endurance – mówi jeżdżący menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski. – Jesteśmy przekonani, że z takim składem oraz z nieocenionym wsparciem BMW i Pirelli, będziemy w stanie walczyć na Oschersleben i Slovakiaringu o historyczne zwycięstwa w MŚ. Najpierw jednak w najbliższy weekend czeka nas pierwsza runda FIM EWC w Le Mans, gdzie kibice z całego świata przywitali nas bardzo gorąco podczas pierwszych, udanych treningów wolnych. Wyścigi 24-godzinne jak ten we Francji rządzą się trochę innymi prawami niż krótsze rundy w Niemczech i na Słowacji, dlatego chcemy przede wszystkim dojechać do mety. Oczywiście na najlepszej możliwej pozycji.”

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl, profilu na facebook.com/TeamLRPPoland i kanale YouTube.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły