Markus Reiterberger i LRP Poland razem w mistrzostwach świata

- MotoRmania

Były mistrz Niemiec, a do niedawna zawodnik prestiżowych MŚ World Superbike, Markus Reiterberger, w sezonie 2017 wystartuje w barwach polskiego zespołu LRP Poland w dwóch rundach motocyklowych mistrzostw świata Endurance.

informacja prasowa

Polski zespół rywalizuje w tym tygodniu w pierwszej rundzie sezonu FIM EWC, 24-godzinnym wyścigu we francuskim Le Mans, gdzie za sterami fabrycznego BMW S1000RR na oponach Pirelli zmieniać się będą Bartłomiej Lewandowski, Patryk Kosiniak i Słowak Jaro Cerny.

Patryk Kosiniak w LRP Poland

Podczas kolejnych rund dołączy do nich nie tylko 21-letni Austriak Lukas Trautmann, ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Świata Endurance, który w barwach LRP Poland wystartuje również w mistrzostwach Polski klasy Superbike, ale także Reiterberger.

23-latek z niemieckiego Trostbergu przygodę z wyścigami na najwyższym poziomie rozpoczął już w 2007 roku od startów w towarzyszącym mistrzostwom świata MotoGP pucharze Red Bull Rookies Cup. W 2010 roku triumfował w międzynarodowym pucharze Yamahy R6, który rok temu wygrał także Patryk Kosiniak. Z kolei w latach 2013 i 2015 Reiterberger sięgnął po najbardziej prestiżowy w Niemczech tytuł mistrza serii IDM Superbike, rok temu awansując do mistrzostw świata World Superbike, w których ścigał się także na początku tego sezonu. Na swoim koncie ma także start z tzw. dziką kartą w MŚ Moto2.

Markus Reiterberger w LRP Poland na Endurance (1)

Reiterberger dołączy do LRP Poland podczas wyścigów mistrzostw świata Endurance na niemieckim torze Oschersleben (20 maja) i słowackim Slovakiaringu (24 czerwca), gdzie polska ekipa zamierza walczyć o zwycięstwa. Niemiec wystartuje także z dziką kartą w swojej domowej rundzie MŚ World Superbike na torze Lausitzring w sierpniu.

Najpierw jednak motocyklistów LRP Poland czeka w najbliższy weekend rozpoczynający sezon 2017 wyścig w Le Mans, który wystartuje w sobotę o godzinie 15:00 i potrwa 24 godziny. Bezpośrednie relacje w Eurosporcie 2. W sobotę od 14:45 do 15:30 i 23:00 do 1 nad ranem oraz w niedzielę od 7:00 do 11:30 i od 13:00 do 15:15.

Markus Reiterberger w LRP Poland na Endurance (3)

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, ponieważ Markus Reiterberger to kolejny światowej klasy zawodnik, po Lukasie Trautmannie i Patryku Kosiniaku, który zasila szeregi LRP Poland w mistrzostwach świata Endurance – mówi jeżdżący menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski. – Jesteśmy przekonani, że z takim składem oraz z nieocenionym wsparciem BMW i Pirelli, będziemy w stanie walczyć na Oschersleben i Slovakiaringu o historyczne zwycięstwa w MŚ. Najpierw jednak w najbliższy weekend czeka nas pierwsza runda FIM EWC w Le Mans, gdzie kibice z całego świata przywitali nas bardzo gorąco podczas pierwszych, udanych treningów wolnych. Wyścigi 24-godzinne jak ten we Francji rządzą się trochę innymi prawami niż krótsze rundy w Niemczech i na Słowacji, dlatego chcemy przede wszystkim dojechać do mety. Oczywiście na najlepszej możliwej pozycji.”

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl, profilu na facebook.com/TeamLRPPoland i kanale YouTube.

LRP Poland zespół endurance (1)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl