Kosiniak w R6 Cup: kolizja przy walce na łokcie [video]

- Piotr Jędrzejak

Kosa i Zellhöfer kilkakrotnie walczyli na łokcie, ale obaj utrzymali się na kołach. W tym przypadku było już naprawdę blisko!

Jak już wiecie z jego relacji, Patryk Kosa Kosiniak miniony weekend zalicza do udanych. Na rundzie Yamaha R6 Cup w Assen zgarnął trzecie miejsce, stając na podium przed wielotysięczną publicznością. Wyścig był szalenie wyrównany, a walka zacięta. Jak napisał Kosa: „Niesamowicie zacięta była także walka o zwycięstwo. Aż trudno uwierzyć, że choć wiele razy ocieraliśmy się o siebie łokciami przy dużych prędkościach, cała grupa dojechała do mety.”

Jednym z zawodników, z którymi Kosa kilkakrotnie ciął się na żyletki, był Marc Zellhöfer, który finalnie wygrał wyścig i wyszedł na prowadzenie w generalce, z przewagą 4 punktów nad Patrykiem. Walka była dosłownie na łokcie, a jeden z pojedynków udało się uchwycić na kamerach.

Zellhöfer wyjeżdża zbyt szeroko, Kosa wchodzi mu pod łokieć. Niemiec próbuje go zablokować, ale zamiast tego niemalże ląduje na glebie. Zobaczcie to:

Po wyścigu Kosa powiedział: „Cieszę się z kolejnego podium, ale nie jestem oczywiście zadowolony z faktu, że straciłem prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na szczęście do lidera brakuje mi tylko czterech punktów, a do końca sezonu jeszcze dwa wyścigi i 50 oczek do zdobycia, dlatego dam z siebie wszystko, aby wrócić na czoło generalki.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl