Patryk Kosiniak na podium pucharu Yamahy w Assen

- MotoRmania

Patryk Kosiniak ukończył szósty w tym sezonie wyścig międzynarodowego pucharu motocyklowego Yamaha R6 Dunlop Cup na trzeciej pozycji. Po niedzielnych zmaganiach na holenderskim torze w Assen tarnowianin z kompletem finiszów na podium zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

informacja prasowa

Kosiniak przystępował do szóstej z ośmiu rund sezonu jako lider tabeli. Tym razem pucharowa rywalizacja, która na co dzień towarzyszy mistrzostwom Niemiec Superbike*IDM, odbywała się na znanym z MotoGP i World Superbike torze w holenderskim Assen, podczas imprezy Gamma Racing Day, która przyciągnęła na trybuny blisko sto tysięcy kibiców.

Kosa Kosiniak Assen R6 Cup 2016 (3)

Po starcie z trzeciej pozycji „Kosa” od startu do mety toczył wyjątkowo zacięty pojedynek o zwycięstwo, ale tym razem musiał zadowolić się najniższym stopniem podium, co sprawiło, że spadł na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego strata do lidera wynosi jednak zaledwie cztery punkty, na 50 możliwych jeszcze do zdobycia w dwóch ostatnich wyścigach sezonu. Najbliższy z nich już za tydzień, ponownie w Assen, podczas rundy Superbike*IDM.

Z uwagi na pokrywające się kalendarze, Kosiniak musiał w ten weekend zrezygnować ze startu w wyścigach motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superstock 600 w Poznaniu. Choć w efekcie swojej nieobecności stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej, jego strata do lidera na cztery wyścigi przed końcem sezonu wynosi tylko 10 punktów. Przedostatnia runda mistrzostw Polski odbędzie się za dwa tygodnie, ponownie w Poznaniu, gdzie Patryk spróbuje odzyskać prowadzenie w tabeli.

kosa w assen„To była wyjątkowa runda – mówi Patryk Kosiniak. – W pewnym sensie spełniłem jedno ze swoich wyścigowych marzeń, startując na torze znanym z mistrzostw świata, przy pełnych trybunach i stając na podium. To była naprawdę wyjątkowa chwila, a przez cały weekend na torze panowania niesamowita atmosfera. Niesamowicie zacięta była także walka o zwycięstwo. Aż trudno uwierzyć, że choć wiele razy ocieraliśmy się o siebie łokciami przy dużych prędkościach, cała grupa dojechała do mety. Cieszę się z kolejnego podium, ale nie jestem oczywiście zadowolony z faktu, że straciłem prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na szczęście do lidera brakuje mi tylko czterech punktów, a do końca sezonu jeszcze dwa wyścigi i 50 oczek do zdobycia, dlatego dam z siebie wszystko, aby wrócić na czoło generalki. Cieszę się także, że straciłem niewiele punktów w klasyfikacji mistrzostw Polski, w których także nie zamierzam rezygnować z walki.”

Więcej informacji o Patryku Kosiniaku pod adresem patrykkosiniak.com i na oficjalnym profilu na Facebooku facebook.com/patrykkosiniak69

Patryka Kosiniaka w sezonie 2016 wspierają: Artman, Instal Tech, Shoei, BiMoto, GraFit Tarnów, Under Armour Polska, Janik Stolarka Okienna, the12, Yamaha Motor Polska, Dunlop.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl