Keith Flint z Prodigy wystawia zespół w TT!

- Piotr Jędrzejak

W ekipie Flinta pojedzie Steve Mercer!

Pasja front mana Prodigy do motocykli nigdy nie była tajemnicą (pamiętacie świetny klip od Monstera?). Ci, którzy siedzą w temacie głębiej, dodadzą też, że Keith ma własny zespół i też lubi się pościgać. Teraz opublikowana została informacja, że ów zespół, Team Traction Control razem ze Stevem Mercerem pojedzie w wyścigach na Wyspie Man w 2014 roku!

Steve ma już trochę doświadczenia. W 2013 roku ukończył wyścig Superbike na 12. lokacie, a rok wcześniej wykręcił swoją największą prędkość średnią na okrążeniu, czyli 126,323 mph (203,297 km/h). Jego najwyższa lokata to 8. miejsce w tegorocznym wyścigu Superstock TT. 31-latek zaczął swoją przygodę z Wyspą Man w sezonie 2009, zdobywając wtedy nagrodę dla najlepszego nowicjusza w TT.

W zespole Keitha Flinta wystartuje w wyścigach Superbike, Superstock oraz Senior TT. Pojedzie też w Supersportach, co będzie jego pierwszym razem na sześćsetkach. Motocykle Suzuki dostarcza ekipa TAS Racing. Zespół Traction Control nie ogranicza się jednak tylko do tego. Steve weźmie też udział w North-West 200, Ulster Grand Prix oraz Macau Grand Prix, a także w kilku rundach Superstock podczas mistrzostw British Superbike.

Jak powiedział Steve Mercer, uważany za jednego z najfajniejszych gości na padoku:
„Pomimo, że to raczkujący zespół, ma doświadczoną załogę, jak Grant Bunting, który pracował z teamem Shauna Muira rok temu, a poza tym mamy już za pasem kilka wyścigów.

Myślę, że to jest moja szansa na wejście do gry i dostanie się do pierwszej dziesiątki w wyścigach Superbike na TT. Nie mogę też doczekać się mojego pierwszego wyjazdu na Mountain Course na 600-tce, a myślę że dodatkowe wyścigi pomogą w moim ogólnym przygotowaniu.”

Keith Flint, szef zespołu Team Traction Control też nie może się doczekać Wyspy Man:
„Sam ścigałem się już kilka lat, dlatego wiem, co jest potrzebne, aby być konkurencyjnym na dwóch kółkach – myślę jednak, że mój własny start w TT jest czymś, o czym nie mógłbym nawet marzyć. Uważam, że jest to jeden z największych wyścigów motocyklowych, jaki świat ma do zaoferowania, dlatego przygotuje najlepszy zespół jaki tylko się da. Uczestnictwo w TT to nie jest tylko coś, co chce wykreślić z listy rzeczy do zrobienia. Jedziemy tam z robotą do wykonania, z bardzo konkurencyjnym zawodnikiem oraz z motocyklami najwyższej klasy, a ja już nie mogę się doczekać.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl