Isle of Man TT wraca na antenę Motowizji

- MotoRmania

Kolejny rok z rzędu jedni z najodważniejszych kierowców motocyklowych na świecie pojawią się na antenie Motowizji. Od 30 lipca widzowie będą mogli zobaczyć co działo się podczas tegorocznej edycji Isle of Man TT.

informacja prasowa

Isle of Man TT – najniebezpieczniejszy wyścig na  świecie

W tym roku na Wyspie Man odbyła się 99. edycja eventu uważanego za jeden z najniebezpieczniejszych wyścigów na świecie. Po raz pierwszy Isle of Man TT został rozegrany w 1907 roku. Jedynie dwie wojny światowe sprawiły, że wyścigi się nie odbyły.

Obecna pętla toru zwanego Mountain Course funkcjonuje z małymi zmianami od 1960 roku. Jedno okrążenie ma prawie 61 kilometrów i praktycznie objeżdża całą wyspę leżącą między Irlandią, a Wielką Brytanią. Tor ten jest wyjątkowy – bardzo często jedynym co wydziela nitkę jazdy, są bele siana ułożone przy drodze. Na dodatek kierowcy osiągają tutaj bardzo duże prędkości, jeżdżąc ponad 300 km/h po lokalnych, czasem wyboistych drogach.

IOM TT 2018_1

Zmagania na antenie Motowizji

W tym roku na wyspie Man odbyło się w sumie 9 wyścigów w siedmiu kategoriach. Poza wyścigami tradycyjnych klas jak Superbike i Supersport kibice mogli oglądać rywalizację Sidecarów, czyli motocykli z wózkiem bocznym, a także motocykli elektrycznych jadących w ramach klasy TT Zero. Najbardziej prestiżowym wyścigiem eventu jest Senior TT w którym biorą udział motocykle zarówno Superbike, jak i Supersport. Wielu kierowców startuje w kilku klasach jednocześnie dzięki czemu mają oni więcej szans by zostać zwycięzcą na Wyspie Man, a kibice by oglądać ich częściej.

Wyścigi na wyspie Man to najtrudniejsze motocyklowe zmagania na świecie – mówi Michał „Mick” Fiałkowski. – Już samo zapamiętanie każdego zakrętu na liczącej aż 60 km trasie graniczy z cudem, nie mówiąc już o jeździe wśród drzew i budynków z prędkościami ponad 300 km/h. Start w TT wymaga ogromnych umiejętności i odwagi, a walka o zwycięstwo, także odrobiny szaleństwa. Nic dziwnego, że to ekstremalne i ekscytujące widowisko przyciąga na wyspę Man i przed telewizory setki tysięcy kibiców. Cieszę, że razem z widzami Motowizji mogę w tym roku być jednym z nich. Tym bardziej, że to była najszybsza edycja tych zmagań w ich ponad stuletniej historii.”

Na widzów Motowizji czeka seria 12 odcinków z tegorocznej edycji. Znajdą się w nich podsumowania wszystkich wyścigów, ale także sylwetki kierowców, ciekawostki oraz wspomnienia poprzednich edycji.

Start 30 lipca, godz. 22:00. Kolejne premierowe programy, w poniedziałki o tej samej porze.

IOM TT 2018_2

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech jak i dwóch kółek. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, ADAC TCR Germany, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, a także relacje z wyścigów Formuły E, FIA ERC, FIA WTCR, FIM EWC, IOM.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124, w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215, w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32, w Netii na kanale 81 oraz w Inea na kanale 532 jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT, WP Pilot. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl