II runda Supermoto w Koszalinie: relacja + video!
MotoRmania
15 lipca 2016

W weekend 25-26. czerwca, na torze w Koszalinie rozegrał się druga runda Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto. Na miejscu oczywiście był Niwy z Supermotosport, który jak zwykle dostarcza nam filmy z wyścigów SM. Tym razem, razem z filmem napisał też relację! 

autor: Niwy
Supermotosport

2 runda, Koszalin. Runda, na którą większość czeka z powodu świetnego toru i nitki terenowej. 2 dni przed zawodami można było trenować cały dzień przy pięknym słońcu w dodatku z odcinkiem terenowym.

W dzień zawodów pogoda zmieniła się o 180 stopni. Chłodno, opady i mocny wiatr spowodował wyłączenie odcinka terenowego z treningów i kwalifikacji. Ale zła pogoda nie odstraszyła zawodników, nawet tych zza granicy. Byli Czesi, Łotysze, Niemcy i Szwedzi.

Pierwszy wyścig klasy S2 odbył się w deszczu. Na starcie stawiło się 18 zawodników i oczywiście wygrał go niedościgniony Erik Provaznik #140 z Czech. Drugi był Wojciech Mańczak #13, trzeci Jędrzej Żuralski #161. W klasie C2 było 24 zawodników. Im pogoda sprawiła nie lada wyzwanie. Przestało padać i zaczęło przesychać, ale chmury nadal wisiały na głowami.

Część zawodników zdecydowała się pojechać na oponach deszczowych, co niestety było błędem. Gdyż pogoda zaczęła się poprawiać. Wyścig pierwszy wygrał Tomasz Rysio #11 po zaciętej walce z Łukaszem Hepnerem, który niestety się wywrócił, drugi na metę dojechał Rudolfs Pumpurs #29 z Łotwy, trzeci był Kacper Gajos #104.

W przerwie między wyścigami pogoda zaczęła się do tego stopnia poprawiać, że organizatorzy, po konsultacji z zawodnikami, włączyli odcinek terenowy. Każda z klas dostała 10 min przed wyścigiem na trening, aby zapoznać się z terenem.

Drugi wyścig odbył się już w pełnym słońcu na pełnej nitce. Wynik identyczny jak w pierwszym wyścigu. Pierwszy Erik z Czech, drugi Wojtek Mańczak i trzeci Żural. W wyścigu klasy C2 pogoda nie powodowała już żadnych wątpliwości. Piękne słońce i suchy tor. Pierwszy był tym razem Łukasz Hepner, drugi Mateusz Otręba #39, trzeci Kacper Gajos.

Rundę uważam za bardzo udaną. Dużo emocji i walki zawodników z pogodą. Następna runda obędzie się już dziś, 15. i 17. lipca w Poznaniu, na torze przygotowanym pod Mistrzostwa Świata. Zapraszamy!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły