II runda Supermoto w Koszalinie: relacja + video!

- MotoRmania

W weekend 25-26. czerwca, na torze w Koszalinie rozegrał się druga runda Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto. Na miejscu oczywiście był Niwy z Supermotosport, który jak zwykle dostarcza nam filmy z wyścigów SM. Tym razem, razem z filmem napisał też relację! 

autor: Niwy
Supermotosport

2 runda, Koszalin. Runda, na którą większość czeka z powodu świetnego toru i nitki terenowej. 2 dni przed zawodami można było trenować cały dzień przy pięknym słońcu w dodatku z odcinkiem terenowym.

W dzień zawodów pogoda zmieniła się o 180 stopni. Chłodno, opady i mocny wiatr spowodował wyłączenie odcinka terenowego z treningów i kwalifikacji. Ale zła pogoda nie odstraszyła zawodników, nawet tych zza granicy. Byli Czesi, Łotysze, Niemcy i Szwedzi.

Pierwszy wyścig klasy S2 odbył się w deszczu. Na starcie stawiło się 18 zawodników i oczywiście wygrał go niedościgniony Erik Provaznik #140 z Czech. Drugi był Wojciech Mańczak #13, trzeci Jędrzej Żuralski #161. W klasie C2 było 24 zawodników. Im pogoda sprawiła nie lada wyzwanie. Przestało padać i zaczęło przesychać, ale chmury nadal wisiały na głowami.

Część zawodników zdecydowała się pojechać na oponach deszczowych, co niestety było błędem. Gdyż pogoda zaczęła się poprawiać. Wyścig pierwszy wygrał Tomasz Rysio #11 po zaciętej walce z Łukaszem Hepnerem, który niestety się wywrócił, drugi na metę dojechał Rudolfs Pumpurs #29 z Łotwy, trzeci był Kacper Gajos #104.

W przerwie między wyścigami pogoda zaczęła się do tego stopnia poprawiać, że organizatorzy, po konsultacji z zawodnikami, włączyli odcinek terenowy. Każda z klas dostała 10 min przed wyścigiem na trening, aby zapoznać się z terenem.

Drugi wyścig odbył się już w pełnym słońcu na pełnej nitce. Wynik identyczny jak w pierwszym wyścigu. Pierwszy Erik z Czech, drugi Wojtek Mańczak i trzeci Żural. W wyścigu klasy C2 pogoda nie powodowała już żadnych wątpliwości. Piękne słońce i suchy tor. Pierwszy był tym razem Łukasz Hepner, drugi Mateusz Otręba #39, trzeci Kacper Gajos.

Rundę uważam za bardzo udaną. Dużo emocji i walki zawodników z pogodą. Następna runda obędzie się już dziś, 15. i 17. lipca w Poznaniu, na torze przygotowanym pod Mistrzostwa Świata. Zapraszamy!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl