GymkhanaGP – Wielki Finał 19 września w Szczecinie, wstęp wolny!
MotoRmania
8 września 2015

Stolica polskiej Gymkhany zaprasza na piątą i ostatnią w tym sezonie rundę walki z czasem na trasie oznaczonej kolorowymi pachołkami. W sobotę 19 września na nieoficjalnych Mistrzostwach Polski spotka się tam kwiat polskiej i europejskiej jazdy precyzyjnej motocyklem. Wstęp jak zawsze jest bezpłatny zarówno dla uczestników, jak i widzów. Patronem medialnym Gymkhana GP od zawsze jest MotoRmania.

informacja prasowa

Zawodnicy podzieleni będą na klasę PRO i amatorów, dlatego każdy, nawet debiutant, może powalczyć o miejsce na podium, także na jego szczycie – takie sytuacje zdarzają się w każdym sezonie, w tym też już były! Początkujący będą mieli wydzieloną strefę treningową, gdzie będą mogli bezkrwawo przejść swój pierwszy raz pod okiem Malarza – szczecińskiego gymkhanera i instruktora nauki jazdy prowadzącego szkołę Promoto. W programie jak zawsze: konkurs główny, rozgrywka pucharowa, konkurs GP8. Swoje wyróżnienie będą miały najszybsze startujące zawodniczki. W przerwach zobaczymy pokazy stuntu. Komentarz zapewni Daniel Kisiel, legendarny Głos Polskiej Gymkhany. Nagrodami będą tradycyjnie odzież i akcesoria motocyklowe ufundowane przez Modeka Polska, oraz trzy wejściówki na Speed Day.

W Gymkhana GP może wziąć udział każdy, kto ma uprawnienia do kierowania pojazdem (prawo jazdy kat. A, A1, A2, B, karta motorowerowa) oraz sprawną technicznie, ubezpieczoną maszynę. Udział w zawodach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego zachęcamy do rejestrowania się na stronie organizatora gymkhana-gp.pl. Kto zrobi to do końca tego tygodnia, ma jeszcze szansę zaklepać sobie wybrany numer startowy (o ile nie jest już zajęty – lista startowa jest na stronie) oraz otrzymać koszulkę startową z nadrukowaną swoją ksywą, imieniem, nazwiskiem, czy innym manifestem (przykłady historyczne: „Ten z MotoRmanii”, „Jestem leniem”, „Sprzedam Opla”, „Fu*k limits!!!”, „Wiedźmin”, „Honorowy Dawca Orgazmów”).

Na stronie gymkhana-gp.pl znajdziecie też wszystkie szczegóły, regulaminy, wyniki poprzednich rund i sezonów, klasyfikację generalną, a bieżące aktualności na FB imprezy.

Start imprezy o 9:00, rejestracja i treningi trwają do 11:00. Miejsce to samo co zawsze: tor kartingowy przy Wojska Polskiego. UWAGA! Tego dnia, tą ulicą biegnie trasa maratonu, więc będą utrudnienia dojazdu. Jak sobie z nimi poradzić zostanie ogłoszone kilka dni przed imprezą na FB.

Organizatorem całego cyklu jest motoFUNdacja. V runda możliwa jest dzięki wsparciu tych, którzy przekazali dla niej swój 1% podatku.  Za wsparcie dziękujemy: MotoRmania, Modeka Polska, Speed Day, Motopomocni.pl, Motoslide.com. Kiełbasę wyborczą w postaci grilla dla zawodników zapewni sklep motocyklowy Promoto.

Szczególne podziękowania motoFUNdacja i Przyjaciele kierują do swoich niezastąpionych wolontariuszy, bez których zaangażowania i ofiarności tych zawodów by nie było.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły