Co znosi zawieszenie w wyścigowym supermoto?
Piotr Jędrzejak
7 marca 2016

Jeżeli myślisz, że w swoim miejscu pracy musisz znosić stres i nacisk, to zobacz, co czuje przedni widelec w supermociaku…

Film udostępnił serwis WP Poland, a my go oglądamy dzięki Niwemu z Supermotosport. Wy też obejrzyjcie, bo jest na co zwrócić uwagę. Jest to kilka minut z wyścigu Mistrzostw Polski Supermoto, a kamera zamontowana jest na motocyklu Wojtka Mańczaka, jednego z topowych zawodników. Akcja dzieje się na torze Bydgoszcz i jak to w supermoto – jest asfalt oraz trochę offroadu.

Zobaczcie, co znosi przedni widelec. Musi pracować wydajnie zarówno w wymagających, asfaltowych zakrętach, ale też musi znieść skoki w offroadzie. Przy okazji zwróćcie uwagę, jak (wcale nie natychmiastowo) oczyszcza się opona po wyjeździe z piachu. Zobaczcie też, jak Maniek wchodzi w zakręty slajdem, na skontrowanej kierownicy. No i zauważcie, że w supermoto startuje się na skompresowanym i zablokowanym przednim widelcu – dopiero przy pierwszym „dobiciu” ten się odblokowuje i zaczyna pracę w pełnym zakresie. Tak prosty film, a tak piękny!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły