Co znosi zawieszenie w wyścigowym supermoto?

- Piotr Jędrzejak

Jeżeli myślisz, że w swoim miejscu pracy musisz znosić stres i nacisk, to zobacz, co czuje przedni widelec w supermociaku…

Film udostępnił serwis WP Poland, a my go oglądamy dzięki Niwemu z Supermotosport. Wy też obejrzyjcie, bo jest na co zwrócić uwagę. Jest to kilka minut z wyścigu Mistrzostw Polski Supermoto, a kamera zamontowana jest na motocyklu Wojtka Mańczaka, jednego z topowych zawodników. Akcja dzieje się na torze Bydgoszcz i jak to w supermoto – jest asfalt oraz trochę offroadu.

Zobaczcie, co znosi przedni widelec. Musi pracować wydajnie zarówno w wymagających, asfaltowych zakrętach, ale też musi znieść skoki w offroadzie. Przy okazji zwróćcie uwagę, jak (wcale nie natychmiastowo) oczyszcza się opona po wyjeździe z piachu. Zobaczcie też, jak Maniek wchodzi w zakręty slajdem, na skontrowanej kierownicy. No i zauważcie, że w supermoto startuje się na skompresowanym i zablokowanym przednim widelcu – dopiero przy pierwszym „dobiciu” ten się odblokowuje i zaczyna pracę w pełnym zakresie. Tak prosty film, a tak piękny!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl