Błyskawiczny lot przez skrzyżowanie w wyścigu Tourist Trophy
Piotr Jędrzejak
12 maja 2017

Sean Corlett z iomttpics.com jest fotografem mieszkającym na Wyspie Man. Nic dziwnego więc, że wyścigi Tourist Trophy fotografuje co roku, a do tego zna sporo ciekawych miejsc gwarantujących niesamowite ujęcia. Tym razem przedstawia film ze skrzyżowania St Ninians… Oddajemy mu głos:

„Fotografuję TT co roku i co roku jestem oszołomiony szaloną prędkością osiąganą przez najlepszych zawodników. Ten film jest nagrany z punktu widzenia fotografa, na jednym z najszybszych odcinków trasy, St Ninians. Będąc widzem musisz się skupić, bo jeżeli mrugniesz, przegapisz ich.

Jeżeli miałbyś przejechać przez to skrzyżowanie z normalną prędkością, nie opuściłbyś gruntu. Ale ci zawodnicy osiągają w tym miejscu ok. 270 km/h, oni tam dosłownie lecą!

[Pierwsze ujęcie w momencie 0:20]

To był jeden z gości zamykających stawkę. Myślisz, że to szybko? Następne trzy motocykle to Hutchinson, Dunlop oraz McGuinness. Teraz nie mrugaj…

[Tutaj kolejne ujęcia od ok. 0:30, a następnie to samo w zwolnionym tempie.]

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły