Błyskawiczny lot przez skrzyżowanie w wyścigu Tourist Trophy

- Piotr Jędrzejak

Sean Corlett z iomttpics.com jest fotografem mieszkającym na Wyspie Man. Nic dziwnego więc, że wyścigi Tourist Trophy fotografuje co roku, a do tego zna sporo ciekawych miejsc gwarantujących niesamowite ujęcia. Tym razem przedstawia film ze skrzyżowania St Ninians… Oddajemy mu głos:

„Fotografuję TT co roku i co roku jestem oszołomiony szaloną prędkością osiąganą przez najlepszych zawodników. Ten film jest nagrany z punktu widzenia fotografa, na jednym z najszybszych odcinków trasy, St Ninians. Będąc widzem musisz się skupić, bo jeżeli mrugniesz, przegapisz ich.

Jeżeli miałbyś przejechać przez to skrzyżowanie z normalną prędkością, nie opuściłbyś gruntu. Ale ci zawodnicy osiągają w tym miejscu ok. 270 km/h, oni tam dosłownie lecą!

[Pierwsze ujęcie w momencie 0:20]

To był jeden z gości zamykających stawkę. Myślisz, że to szybko? Następne trzy motocykle to Hutchinson, Dunlop oraz McGuinness. Teraz nie mrugaj…

[Tutaj kolejne ujęcia od ok. 0:30, a następnie to samo w zwolnionym tempie.]

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl