Gymkhana GP 2017: I runda i piknik motocyklowy za tydzień – Ty też wystartuj!

- MotoRmania

Miłośnicy śmigania między kolorowymi pachołkami spotykają się w następną sobotę (20. maja) na pierwszej z aż sześciu tegorocznych rund nieoficjalnych Mistrzostw Polski w gymkhanie motocyklowej – już po raz ósmy w historii w Stolicy Polskiej Gymkhany. Zawodom towarzyszy Piknik Motocyklowy, pokazy wyścigów motocykli klasycznych, akcja krwiodawstwa.  

informacja prasowa

Startować może każdy: wystarczy mieć sprawny, zarejestrowany i ubezpieczony motocykl oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Każdy, nawet debiutant, może powalczyć o nagrody rzeczowe, bo zawodnicy klasyfikowani są w dwóch kategoriach: amatorów i PRO. W każdym roku zdarza się, że debiutant staje na podium, także na jego najwyższym stopniu! Dla debiutantów start jest darmowy, tak samo jak wstęp dla kibiców.

001-AutoMateusz-fot-Pacyfka

W ramach zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie MotoGymkhana Szczecin planowane są: trening otwarty, konkurs główny, konkurs GP8, (dwunastometrowa ósemka, pięć razy, na czas), oraz Puchar Mistrzów, w którym zmierzy się po czterech najlepszych zawodowców i amatorów.

II Szczeciński Piknik Motocyklowy zorganizowany przez stowarzyszenie Motocykliści dla Dzieci, działające na rzecz poprawy życia najmłodszych najbardziej pokrzywdzonych przez los. Korzystając z przygotowanych przez nich atrakcji oraz cateringu, w tym ciast własnoręcznie pieczonych, można wrzucić do puszek kasę na wsparcie podopiecznych stowarzyszenia.

037-Motocyklisci-dla-dzieci-fot-Pacyfka

Stacja Krwiodawstwa podstawi mobilny punkt poboru krwi. Motocykliści z Veteran Cup startujący w Pucharze Polski Classic zaprezentują możliwości swoich zabytkowych maszyn wyścigowych. Zmagania zawodników komentował będzie legendarny Głos Polskiej Gymkhany – dziennikarz sportowy Daniel Kisiel z Trójmiasta.

W tym roku odbędzie się sześć rund, więc do klasyfikacji generalnej każdego zawodnika nie będzie się wliczał jeden jego najsłabszy wynik (lub absencja).

095-Malarz-fot-Pacyfka

Rejestracja na zawody na stronie gymkhana-gp.pl, a także w punkcie rejestracyjnym w dniu zawodów. Na stronie oraz Facebooku imprezy znajdziecie regulamin i wszystkie aktualności. Spotykamy się 20 maja w Szczecinie na torze kartingowym przy ul. Wojska Polskiego 273a. After Party w klubie Hormon przy ul. Piłsudskiego róg Monte Cassino.

138-Puchary-made-by-Robert-Dlugosz-Autonaprawa

Patronem medialnym cyklu jest MotoRmania.

Współorganizatorem pierwszej rundy jest PZMot Automobilklub Szczeciński. Organizatorzy dziękują sponsorom: Modeka Polska, Penrite, Trust Koszulki, Speed Day – treningi na torze Poznań, szczecińskim salonom: Moto46 – Yamaha, Motorismo Moto ABC, Aries – Harley Dawidson, Honda oraz Głuchy i Spółka, InterMotors, Motocombo, Szkoła Nauki Jazdy Promoto, warsztatom: Motor K.Furman, Autonaprawa Długosz i Synowie, Szara Strefa; ratownictwo medyczne zapewnia Help Med School.

Szczególne podziękowania dla wolontariuszy, bez których zaangażowania i ofiarności tych zawodów by nie było.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl