Gymkhana GP 2017: I runda i piknik motocyklowy za tydzień – Ty też wystartuj!
MotoRmania
12 maja 2017

Miłośnicy śmigania między kolorowymi pachołkami spotykają się w następną sobotę (20. maja) na pierwszej z aż sześciu tegorocznych rund nieoficjalnych Mistrzostw Polski w gymkhanie motocyklowej – już po raz ósmy w historii w Stolicy Polskiej Gymkhany. Zawodom towarzyszy Piknik Motocyklowy, pokazy wyścigów motocykli klasycznych, akcja krwiodawstwa.  

informacja prasowa

Startować może każdy: wystarczy mieć sprawny, zarejestrowany i ubezpieczony motocykl oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Każdy, nawet debiutant, może powalczyć o nagrody rzeczowe, bo zawodnicy klasyfikowani są w dwóch kategoriach: amatorów i PRO. W każdym roku zdarza się, że debiutant staje na podium, także na jego najwyższym stopniu! Dla debiutantów start jest darmowy, tak samo jak wstęp dla kibiców.

W ramach zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie MotoGymkhana Szczecin planowane są: trening otwarty, konkurs główny, konkurs GP8, (dwunastometrowa ósemka, pięć razy, na czas), oraz Puchar Mistrzów, w którym zmierzy się po czterech najlepszych zawodowców i amatorów.

II Szczeciński Piknik Motocyklowy zorganizowany przez stowarzyszenie Motocykliści dla Dzieci, działające na rzecz poprawy życia najmłodszych najbardziej pokrzywdzonych przez los. Korzystając z przygotowanych przez nich atrakcji oraz cateringu, w tym ciast własnoręcznie pieczonych, można wrzucić do puszek kasę na wsparcie podopiecznych stowarzyszenia.

Stacja Krwiodawstwa podstawi mobilny punkt poboru krwi. Motocykliści z Veteran Cup startujący w Pucharze Polski Classic zaprezentują możliwości swoich zabytkowych maszyn wyścigowych. Zmagania zawodników komentował będzie legendarny Głos Polskiej Gymkhany – dziennikarz sportowy Daniel Kisiel z Trójmiasta.

W tym roku odbędzie się sześć rund, więc do klasyfikacji generalnej każdego zawodnika nie będzie się wliczał jeden jego najsłabszy wynik (lub absencja).

Rejestracja na zawody na stronie gymkhana-gp.pl, a także w punkcie rejestracyjnym w dniu zawodów. Na stronie oraz Facebooku imprezy znajdziecie regulamin i wszystkie aktualności. Spotykamy się 20 maja w Szczecinie na torze kartingowym przy ul. Wojska Polskiego 273a. After Party w klubie Hormon przy ul. Piłsudskiego róg Monte Cassino.

Patronem medialnym cyklu jest MotoRmania.

Współorganizatorem pierwszej rundy jest PZMot Automobilklub Szczeciński. Organizatorzy dziękują sponsorom: Modeka Polska, Penrite, Trust Koszulki, Speed Day – treningi na torze Poznań, szczecińskim salonom: Moto46 – Yamaha, Motorismo Moto ABC, Aries – Harley Dawidson, Honda oraz Głuchy i Spółka, InterMotors, Motocombo, Szkoła Nauki Jazdy Promoto, warsztatom: Motor K.Furman, Autonaprawa Długosz i Synowie, Szara Strefa; ratownictwo medyczne zapewnia Help Med School.

Szczególne podziękowania dla wolontariuszy, bez których zaangażowania i ofiarności tych zawodów by nie było.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły