ADAC Junior Cup: śmiertelny wypadek 15-latka na Oschersleben
Piotr Jędrzejak
24 sierpnia 2015

Organizatorzy niemieckiego pucharu przeznaczonego dla nastolatków, ADAC Junior Cup, z wielkim smutkiem informują o tragicznym wypadku, do którego doszło w sobotę na torze Oschersleben.

W ten weekend miały odbyć się dwie rundy ADAC Junior Cup –  w pucharze startuje także Polak, Marceli Bezulski. Nastolatkowie tym razem ścigali się w trakcie rundy mistrzostw Niemiec IDM Superbike. Na starcie sobotniego wyścigu juniorów doszło do wypadku 4 zawodników; jednym z nich był Niemiec startujący z numerem 5. Ratownicy pojawili się na miejscu natychmiast. Po udzieleniu pierwszej pomocy, Jonas Hähle został przewieziony do szpitala. Pomimo starań lekarzy, zawodnik zmarł kilka godzin później w skutek odniesionych obrażeń.

Jeszcze tego samego wieczora organizatorzy postanowili odwołać drugi, niedzielny wyścig. 15-letni Jonas zajmował siódmą pozycję w generalce – w tym sezonie udało mu się stanąć na trzecim stopniu podium.

Wszyscy zawodnicy, organizatorzy i redakcja MotoRmanii przesyła najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim tragicznie zmarłego Jonasa.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły