ADAC Junior Cup: śmiertelny wypadek 15-latka na Oschersleben

- Piotr Jędrzejak

Organizatorzy niemieckiego pucharu przeznaczonego dla nastolatków, ADAC Junior Cup, z wielkim smutkiem informują o tragicznym wypadku, do którego doszło w sobotę na torze Oschersleben.

W ten weekend miały odbyć się dwie rundy ADAC Junior Cup –  w pucharze startuje także Polak, Marceli Bezulski. Nastolatkowie tym razem ścigali się w trakcie rundy mistrzostw Niemiec IDM Superbike. Na starcie sobotniego wyścigu juniorów doszło do wypadku 4 zawodników; jednym z nich był Niemiec startujący z numerem 5. Ratownicy pojawili się na miejscu natychmiast. Po udzieleniu pierwszej pomocy, Jonas Hähle został przewieziony do szpitala. Pomimo starań lekarzy, zawodnik zmarł kilka godzin później w skutek odniesionych obrażeń.

Jeszcze tego samego wieczora organizatorzy postanowili odwołać drugi, niedzielny wyścig. 15-letni Jonas zajmował siódmą pozycję w generalce – w tym sezonie udało mu się stanąć na trzecim stopniu podium.

Wszyscy zawodnicy, organizatorzy i redakcja MotoRmanii przesyła najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim tragicznie zmarłego Jonasa.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl