4 runda GymkhanaGP w Warszawie już w sobotę!

- MotoRmania

Czwarta z pięciu rund tegorocznego cyklu GymkhanaGP organizowanego przez motoFUNdację pod patronatem MotoRmanii zbliża się szybciej, niż głodny krasnoarmista do kuchni polowej z grochówką.

Informacja prasowa

Lista startowa zaś rośnie jak kolejka z menażkami – na chwilę obecną (środa wieczór) jest 65 osób z całej Polski, Czech i Niemiec. Kolorowe słupki zostaną rozstawione już w najbliższą sobotę 30. sierpnia na terenie Centrum Hal Targowych Marywilska 44 w Warszawie.

01-Niepokonany-w-sezonie2014-Smelka-fot-PacyfkaO szczegółach imprezy i licznych nagrodach do wywalczenia i wylosowania już pisaliśmy. Oczywiście największą nagrodą jest podniesienie swoich umiejętności i kontroli nad motocyklem, która przydaje się później zarówno w ruchu miejskim, jak i na torze, jeśli ktoś ma chęć spróbować pojeździć z dużymi prędkościami, o czym pisaliśmy również na przykładzie historii trzech gymkhanerów klasy zawodowej.

Runda w Warszawie zapowiada się niezwykle interesująco. Klasyfikacja generalna pokazuje, że już na tej edycji Smelka Tomek Smela, genialny rookie klasy PRO, w której startuje pierwszy rok i zwycięża wszystkie zawody w tym sezonie, ma 75 punktów i wielkie prawdopodobieństwo zaklepać sobie matematycznie tytuł Mistrza Polski GymkhanaGP 2014 już w tę sobotę. Takiej szansy nie ma już Beniamin Mucha, obrońca tytułu. Na 1. rundzie majowej złamał kostkę w treningach (i mimo to dojechał na metę z drugim czasem, ale nie utrzymał motocykla w pionie na mecie i 3 sek kary zrzuciły go na 4. miejsce) i spędził wiele tygodni w gipsie. Rehabilitacja uniemożliwiła mu treningi, ale mimo to pojechał na MotoSlalom do Czech w minioną sobotę i tam wygrał, objeżdżając Miondira, aktualnego Mistrza Czech. Beniamin będzie startował w Warszawie. Drugi w tabeli jest Dziki Krzysiek Dzikowski z 48 punktami, zaś trzeci Gruszka Grześ Uliński z 40. Tylko oni mają jeszcze teoretycznie szansę zawalczyć o tytuł. Dwóch Łukaszów – Tabor i Malarz, którzy dzielą 4 miejsce tabeli mając po 24 punkty, oraz wszyscy pozostali już nie. Przy prognozach tych brany pod uwagę jest fakt, że do tytułu liczą się cztery najlepsze wyniki danego zawodnika w sezonie złożonym z pięciu rund.

08-Dziki-fot-PacyfkaPonadto warunki atmosferyczne mają być sprzyjające, więc spodziewamy się kolejnego ataku na rekord Polski GP8, bo szczecińskie młode wilki Smelka i Dziki bardzo ostrzą sobie zęby na wynik 29,00 sek ustanowiony przez pioniera gymkhany Oscara Kubickiego w 2011 roku i wyrównany przez Rufiego Rafała Dzikiego Seredę w maju 2013.

Swoją obecność na rundzie potwierdziły też dziewczęta, które w tym roku stały na podium pań: Maiya Staniszewska, Tuśka Maczan, Grzanka Agnieszka Jaszewska i Alicja Pospiszil, wszystkie bardzo ambitne i zdeterminowane walczyć o jak najlepsze wyniki.

Impreza będzie międzynarodowa, bo na rundzie będą obecni również przedstawiciele Czeskiej Republiki, założyciel gymkhany w Czechach i pierwszy Mistrz Czech Maty Landa oraz jego siostra Amalka. Czesi startowali już w kilku edycjach GymkhanaGP osiągając wyniki w okolicach 10. miejsca. Nie możemy się już doczekać pierwszych Mistrzostw Europy w Gymkhanie, które odbędą się w maju 2015 w Holandii (wkrótce napiszemy o tym więcej). Wreszcie będzie okazja by oficjalnie potwierdzić, że Polacy są najlepszymi gymkhanerami Europy.

Pamiętajcie też, że piąta runda Gymkhana GP już niedługo – zaledwie trzy tygodnie po Warszawie spotykamy się w Szczecinie.

Videozaproszenie od motoFUNdacji:

motoFUNdacja dziękuje za wsparcie: MotoRmania, Modeka Polska, Speed Day, Excavar Maszyny Budowlane, Garmin, OSK Motorista, Motopasja.eu, pedros.com.pl, OSP Kobyłka, Centrum Hal Targowych Marywilska 44, GymkhanaPolska.pl, Klub LaPlaya, oraz brygada niezastąpionych wolontariuszy, bez których zaangażowania i ofiarności tych zawodów by nie było.

Szczególnie (nomen omen) gorąco dziękujemy współorganizatorowi Pedrosowi, którego kumple strażacy podstawią wóz bojowy do zwiedzania. Pedros jest gymkhanerem i strażakiem, nie bez powodu nosi nazwisko Pożoga…

Wszystkie szczegóły, rejestracja online, regulaminy, wyniki poprzednich rund, klasyfikacja generalna na stronie gymkhana-gp.pl, a bieżące aktualności na FB imprezy.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl