20 minut z zespołem Luc1: trening MX, na lodzie i supermoto!

- Piotr Jędrzejak

Nasza ulubiona ekipa Francuzów wraca do akcji!

Chodzi oczywiście o zespół Luc1 Motorsport z Mistrzostw Francji Supermoto. Jak co roku chłopaki udostępniają film z zimowych treningów, dzięki czemu możemy ich przy okazji bliżej poznać oraz sprawdzić, jak mistrzowska ekipa przygotowuje się do sezonu.

Tym razem na zimę Luc1 wybrał się w góry. Poza jeżdżeniem na nartach, nie zabrakło też jazdy po lodzie – dla wszystkich to był pierwszy raz, a więc było ciekawie. Wydawałoby się, że slajdy na lodzie i asfalcie mają wiele wspólnego, ale nic bardziej mylnego! Jak to później skomentował wielokrotny Mistrz Supermoto, Sylvian Bidart: „To EKSTREMALNIE skomplikowane aby szybko jechać po lodzie. Warunki są dość nieprzewidywalne. Kolce działają dobrze, myślisz, że masz sporo trakcji i nagle upadasz. Chcesz się podnieść jak gdyby nic się nie stało i znowu upadasz, bo przecież jesteś na lodzie.”

Do ekipy Luc1 dołączył w tym roku 19-letni Laurent Fath. Ten chłopak świetnie ogarnia w motocrossie i jak ocenił szef zespołu, na supermoto też będzie dobry. Dołączy do Bidarta w klasie SM1 na 450-tce. Razem z Fathem wszyscy trenowali też offroad, który jest oczywiście bardzo przydatny w doskonaleniu sztuki supermoto.

Ostatnia część filmu to zdecydowanie najbardziej widowiskowe supermoto. Jak się okazało, nowy w ekipie Laurent ma czas lepszy niż Germain Vincenot i tylko o 2 sekundy słabszy, niż Bidart. W sezonie będzie ciekawie, ale teraz zobaczcie, jak to wszystko wyglądało (pamiętajcie włączyć angielskie napisy!):

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl