20 minut z zespołem Luc1: trening MX, na lodzie i supermoto!
Piotr Jędrzejak
24 marca 2015

Nasza ulubiona ekipa Francuzów wraca do akcji!

Chodzi oczywiście o zespół Luc1 Motorsport z Mistrzostw Francji Supermoto. Jak co roku chłopaki udostępniają film z zimowych treningów, dzięki czemu możemy ich przy okazji bliżej poznać oraz sprawdzić, jak mistrzowska ekipa przygotowuje się do sezonu.

Tym razem na zimę Luc1 wybrał się w góry. Poza jeżdżeniem na nartach, nie zabrakło też jazdy po lodzie – dla wszystkich to był pierwszy raz, a więc było ciekawie. Wydawałoby się, że slajdy na lodzie i asfalcie mają wiele wspólnego, ale nic bardziej mylnego! Jak to później skomentował wielokrotny Mistrz Supermoto, Sylvian Bidart: „To EKSTREMALNIE skomplikowane aby szybko jechać po lodzie. Warunki są dość nieprzewidywalne. Kolce działają dobrze, myślisz, że masz sporo trakcji i nagle upadasz. Chcesz się podnieść jak gdyby nic się nie stało i znowu upadasz, bo przecież jesteś na lodzie.”

Do ekipy Luc1 dołączył w tym roku 19-letni Laurent Fath. Ten chłopak świetnie ogarnia w motocrossie i jak ocenił szef zespołu, na supermoto też będzie dobry. Dołączy do Bidarta w klasie SM1 na 450-tce. Razem z Fathem wszyscy trenowali też offroad, który jest oczywiście bardzo przydatny w doskonaleniu sztuki supermoto.

Ostatnia część filmu to zdecydowanie najbardziej widowiskowe supermoto. Jak się okazało, nowy w ekipie Laurent ma czas lepszy niż Germain Vincenot i tylko o 2 sekundy słabszy, niż Bidart. W sezonie będzie ciekawie, ale teraz zobaczcie, jak to wszystko wyglądało (pamiętajcie włączyć angielskie napisy!):

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły