Yamaha na pole position w Sepang, Polacy w kratkę
Mick
12 grudnia 2019

Oficjalny zespół Yamahy z Franco Morbidellim, Hafizhem Syahrinem i Michaelem van der Markiem w składzie, uzyskał najlepszy czas w kwalifikacjach do sobotniego wyścigu FIM EWC, 8 Hours of Sepang. Polskie zespoły poradziły sobie w czasówkach ze zmiennym szczęściem.

Najwyższe, ósme miejsce, wywalczyła ekipa Wójcik Racing Team, w międzynarodowym składzie Gino Rea, Chris Bergman i Axel Maurin. Podopieczni Grzegorza Wójcika w południe polskiego czasu wezmą udział w sesji Top 10 Trial dla najszybszych dziesięciu ekip. To sesja wzorowana na starym Superpole z World Superbike, którą FIM EWC od lat stosuje także podczas wyścigu Suzuka 8 Hours w Japonii.

Mniej szczęścia miały dwie pozostałe polskie ekipy. Zespół LRP Poland w składzie Bartłomiej Lewandowski, Dominik Vincon i Jan Buhn, ruszy z 33. pola, po tym jak awaria silnika wyeliminowała zawodników z drugiej części kwalifikacji. Jednostka napędowa jest już wymieniona na nową i podopieczni Bartka Lewandowskiego są gotowi do walki.

Tuż za nami, na 38. polu, ustawi się drugi skład Wójcik Racing Teamu, czyli oficjalna reprezentacja Polski, startująca w klasie Superstock w składzie Marek Szkopek, Piotr Biesiekirski i Adrian Pasek. Podopieczni Grzegorza Wójcika poradzili sobie jednak z problemami z ustawieniami motocykla i liczą na znacznie lepsze tempo w sobotę.

Na szczęście w FIM EWC pozycje na starcie nie mają większego znaczenia, dlatego liczymy na udany wyścig wszystkich trzech polskich załóg. Na starcie zabraknie Pawła Szkopka, który wczoraj złamał lewą stopę i wraca już do Polski na operację. Jego zmiennicy zakwalifikowali ekipę Maco Racing do wyścigu na 16. pozycji.

Wyścig FIM EWC 8 Hours of Sepang rozpocznie się o 6 rano polskiego czasu w sobotę. Relacja od startu do mety w Eurosporcie 2.

Oto wyniki kwalifikacji (pierwsza 40-tka z 50 zespołów):

(foto: Wójcik Racing Team / Mateusz Jagielski / Lukasz Swiderek)

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły