Wypadek Pawła Szkopka – zobacz sekwencję zdjęć
Mick
12 grudnia 2019

Jak już pisaliśmy przedwczoraj, Paweł Szkopek zaliczył w środę wywrotkę, która wyeliminowała go ze startu w sobotnim wyścigu 8 Hours of Sepang. Mamy już oficjalny komentarz Pawła oraz sekwencję zdjęć z wypadku autorstwa Mateusza Jagielskiego i Lukasza Swiderka. 

Informacja Prasowa

Groźny wypadek Pawła Szkopka w Malezji

Wypadek podczas środowego treningu wyeliminował Pawła Szkopka ze startu w sobotnim wyścigu motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC, 8 Hours of Sepang. 

Dwunastokrotny mistrz Polski w drugiej rundzie sezonu FIM EWC miał wystartować w Malezji w barwach słowackiego zespołu Maco Racing razem z Brytyjczykiem Jamesem Ellisonem i Czechem Karelem Haniką. Wcześniej imponował razem z nimi podczas tegorocznych startów Yamahą R1 w Suzuka 8 Hours oraz 24h Bol d’Or.

Polski zawodnik przewrócił się jednak podczas środowego treningu wolnego z powodu uślizgu tylnej opony w drugim zakręcie i doznał złamania pięciu kości lewego śródstopia.

„Pierwszy dzień zawodów i od razu taki pech! – mówi Paweł Szkopek. – Sam nie wiem co się stało. Wszystko wydarzyło się na samym początku pierwszej sesji zawodów. Jechałem bardzo spokojnie, bo docieraliśmy nowy silnik. Nagle w drugim zakręcie tylne koło straciło przyczepność, choć byłem w środku łuku i jechałem z zamkniętym gazem. Wystrzeliło mnie przez kierownicę podobnie jak Marca Marqueza podczas Grand Prix Malezji dwa miesiące temu. Od razu wiedziałem, że uszkodziłem lewą stopę i badania w centrym medycznym to potwierdziły. To skomplikowane złamanie pięciu kości śródstopia, dlatego zdecydowałem się na operację w Polsce, do której będę starał się teraz jak najszybciej wrócić. Dziękuję polskim kibicom za ogromny odzew i słowa wsparcia. Jedyny pozytyw całej tej sytuacji jest taki, że w wypadku nie ucierpiał motocykl, a mój zespół będzie mógł kontynuować jazdę i już pokazał w treningach tempo czołówki. Trzymam więc kciuki za udany wyścig w wykonaniu moich kolegów.”

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły