Wójcik Racing Team przedstawia składy na 8H SlovakiaRing

- MotoRmania

Hiszpan Ángel Rodríguez Campillo wesprze Wójcik Racing Team w zmaganiach podczas 8-godzinnego wyścigu endurance na SlovakiaRing. Zawodnik zastąpi kontuzjowanego Adriana Paska. Wyścig już w sobotę!

informacja prasowa

Team juniorski #777 w gotowości

Ángel Rodríguez Campillo, Zawodnik hiszpańskich Superbike-ów, wcześniej również Moto2, wzmocni juniorski team #777 podczas wyścigu na Słowacji. Adrian uspokaja kibiców, jest w trakcie rehabilitacji i zamierza wrócić jak najszybciej.

– Mam nadzieję, że na rundę mistrzostw świata FIM Endurance w Oschersleben, będę już gotowy. Jestem pod kontrolą lekarską, ale nie możemy zbyt szybko podejmować działań, muszę być w 100% pewny, że z moim barkiem wszystko jest już w porządku. Mam nadzieję, że zobaczymy się już w Assen, podczas rundy Alpe Adriamówi Pasek.

2019 03 8h Slovakia 01741

Przypominamy, że zawodnik Wójcik Racing Team doznał kontuzji podczas 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, gdzie po złamaniu guzka większego kości ramiennej, przejechał jeszcze dwie zmiany. Podczas tego wyścigu poważnemu wypadkowi na jego samym początku uległ również Philipp Steinmayr. Podczas sobotniego startu austriacki zawodnik będzie już składzie ekipy Superstock. Trzecim zawodnikiem, który będzie zmieniał się za kierownicą Yamahy, będzie Kamil Krzemień.

Cieszę się, że jest już z nami Philipp, by tworzymy naprawdę szybki duet. Warunki są dość trudne, nie udało się odbyć zbyt wielu treningów. Wyścig w deszczu będzie wymagał od nas większej koncentracji, ale mniejszego wysiłku fizycznego. Myślę, że zapowiada się naprawdę ciekawie- mówi Kamil.

#77 ze zmianami w składzie

Korekta składu będzie miała również miejsce w ekipie jadącej z numerem #77. Zespół w specyfikacji EWC wzmocniony zostanie przez Christoffera Bergmana, który zaledwie dwa tygodnie temu debiutował w barwach Wójcik Racing Team podczas pierwszej rundy cyklu Alpe Adria, pokazując swoją dominację na torze w klasie Superstock 1000. Był to doskonały trening, przed 8-godzinnym wyścigiem, który odbywa się na tym samym obiekcie. W ekipie pozostaje Gino Rea, pochodzący z Anglii zawodnik, który świetnie zaprezentował się podczas wyścigu we Francji. Skład zamyka Marek Szkopek:

Słowacja to szybki, ale i zdradliwy tor. Mamy nadzieję, że uda się utrzymać świetne tempo i dojechać na jak najlepszej pozycji. Skład jest dobry, zapowiada się mocne uderzenie w sobotę. Niestety pogoda póki co nas nie rozpieszcza i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić.

2019 03 8h Slovakia 00401

Trzecia z pięciu rund mistrzostw świata FIM EWC rozpocznie się w sobotę 11 maja w samo południe i zakończy o 20:00. Relację na żywo tradycyjnie będzie można śledzić w EuroSport2. W tym sezonie przed zawodnikami poza słowackiej, jeszcze dwie rundy: w niemieckim Oschersleben i lipcowy finał na torze Suzuka.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl