Siódme miejsce Wójcik Racing Teamu w Le Mans

- MotoRmania

Motocykliści polskiego Wójcik Racing Team ukończyli 24-godzinny wyścig MŚ FIM EWC na francuskim torze Le Mans na wysokiej, siódmej pozycji. Sięgnęli w ten sposób po kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Na mecie, z powodu awarii, zabrakło ścigającej się z numerem 777 Reprezentacji Polski. 

Informacja Prasowa

Zespół z numerem 77 zakwalifikował się do 24-godzinnych zmagań na wysokim, dziewiątym miejscu, po czym wkrótce po starcie przebił się na szóstą pozycję. Międzynarodowa trójka w składzie Gino Rea, Axel Maurin i Broc Parkes pokonała w sumie 793 okrążenia, czyli 3,3 tys. km, mijając linię mety na siódmym miejscu. 

Gino Rea i ekipa 77 podczas wyścigu Le Mans – zdjęcia Mateusz Jagielski

Jednocześnie podopieczni Grzegorza Wójcika wygrali z przewagą aż dziesięciu okrążeń klasyfikację Trofeum Dunlopa dla ekip niezależnych. Z kolei w klasyfikacji generalnej FIM EWC ekipa 77 zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 70 punktów. 

Mimo fenomenalnej jazdy Marka Szkopka, Adriana Paska i Artura Wielebskiego, po czternastu godzinach z wyścigu musiała wycofać się druga załoga wspieranego przez PKN ORLEN Wójcik Racing Teamu, ścigająca się ze statusem Reprezentacji Polski ekipa 777. Polaków, którzy nad ranem jechali na czwartej pozycji w klasie Superstock, zatrzymała awaria silnika. 

Marek Szkopek i ekipa 777 podczas Le Mans – zdjęcia Mateusz Jagielski

Czwarta i ostatnia runda sezonu 2019-2020 motocyklowych MŚ FIM EWC, 12-godzinny wyścig w portugalskim Estorilu, odbędzie się 27 września. 

„Co za wyścig! – mówi szef zespołu Grzegorz Wójcik. – Tegoroczne Le Mans miało dla nas słodko-gorzki smak. Z jednej strony bardzo solidny i bezbłędny wyścig przejechali zawodnicy ekipy 77, którzy sięgnęli po kolejne punkty i wciąż są w walce o tytuł wicemistrzowski. Z drugiej ogromnego pecha miała Reprezentacja Polski, która pokazała niesamowitego ducha walki. W pewnym momencie Marek Szkopek pokonał bez zmiany aż 89 okrążeń, czyli prawie 400 km, co jest absolutnym rekordem. Po drodze obie nasze załogi musiały walczyć nie tylko z rywalami, ale również z niesamowicie trudnymi i zmiennymi warunkami, w tym przelotnymi ulewami. Za niecały miesiąc czeka nas wielki finał sezonu w Portugalii, gdzie obie załogi znów dadzą z siebie wszystko. Co prawda ekipa 77 spadła w tabeli z trzeciego na szóste miejsce, ale do wiceliderów tracimy tylko 17 oczek, a do zdobycia będzie w Estorilu znacznie więcej, więc nie poddajemy się! Dziękujemy naszym zawodnikom, wszystkim członkom zespołu i przede wszystkim polskim kibicom, którzy dopingowali nas przez całą dobę!”

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl