Polski zespół gotowy na MŚ FIM EWC na Oschersleben

- MotoRmania

Motocykliści polskiego zespołu LRP Poland wystartują w najbliższy weekend w ośmiogodzinnym wyścigu MŚ FIM EWC na torze Oschersleben. Do Niemiec ekipa Bartłomieja Lewandowskiego jedzie prosto z Holandii, gdzie w miniony weekend Arnaud Friedrich dwukrotnie stanął na podium Pucharu Europy Superstock 1000.

Informacja Prasowa

Zaledwie 19-letni Friedrich w holenderskim Assen dwukrotnie finiszował na drugim miejscu, dzięki czemu nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy. Teraz ubiegłoroczny wicemistrz Polski klasy Superstock 1000 skupia się już na najbliższym weekendzie.

Ekipa LRP Poland, w składzie Friedrich, Lewandowski i Dominik Vincon, wystartuje w niedzielę w ośmiogodzinnym wyścigu motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC na niemieckim torze Oschersleben. Będzie to ostatnia europejska runda MŚ sezonu 2018-2019.

Polski zespół dobrze wspomina trudny i techniczny obiekt leżący niedaleko Magdeburga. Dwa lata temu motocykliści LRP Poland sięgnęli tam po trzecie pole startowe, a następnie w wyścigu walczyli o podium.

Tegoroczny wyścig FIM EWC na torze Oschersleben rozpocznie się w niedzielę, o godzinie 13:00 i potrwa osiem godzin. Do walki stanie aż 39 ekip. Obszerne relacje na żywo tradycyjnie na antenach Eurosportu, a podsumowania także w Motowizji.

„Nadchodzące zmagania na torze Oschersleben to dla nas jeden z najważniejszych startów w tym roku – mówi szef zespołu Bartłomiej Lewandowski. – To domowy wyścig dla Arnauda i Dominika oraz naszego partnera, BMW. Arnaud punktował już tutaj razem z nami rok temu, a Dominik pomógł nam dwa lata temu sięgnąć po trzecie pole startowe i walczyć o podium, więc nic dziwnego, że liczymy na mocny weekend. Tym bardziej, że jedziemy do Niemiec prosto z Holandii, gdzie Arnaud pokazał, że jest w świetnej formie. Po dwóch kolejnych podiach nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Superstock 1000 i świetnie dogaduje się z naszym BMW S1000RR oraz oponami Pirelli, więc liczymy na udany wyścig. Zapraszamy także na trybuny wszystkich polskich kibiców. Oschersleben leży zaledwie 260 kilometrów od polskiej granicy i co roku podczas FIM EWC zapewnia fanom motorsportu wspaniałe widowisko.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl