Polacy z przygodami na mecie MŚ FIM EWC w Niemczech
MotoRmania
9 czerwca 2018

Motocykliści zespołu Wójcik Racing Team mimo przygód ukończyli sobotni wyścig motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC na torze Oschersleben na 27. pozycji w klasyfikacji generalnej i 13. w klasie EWC.

Informacja Prasowa

Polacy w składzie Paweł i Marek Szkopek oraz Paweł Górka zakwalifikowali się do przedostatniej rundy sezonu 2017-2018 na osiemnastej pozycji, a po starcie szybko awansowali do pierwszej piętnastki.

Niestety na półmetku ośmiogodzinnej rywalizacji uszkodzenie przewodu chłodnicy oleju zmusiło ich do zjazdu do alei serwisowej celem wymiany wadliwej części. Dzięki szybkiej i sprawnej pracy mechaników Yamaha R1 z numerem 77 wróciła na tor po zaledwie 25 minutach, ale czas stracony w garażu oznaczał dla zespołu spadek na koniec stawki.

W drugiej połowie wyścigu ekipę spowolniły wywrotki Pawła Szkopka i Pawła Górki. Na szczęście niegroźne. W każdym przypadku mechanicy w mgnieniu oka przygotowali motocykl do powrotu na tor, co pozwoliło zespołowi dojechać do mety.

Ostatnia runda FIM EWC odbędzie się 29 lipca na torze Suzuka w Japonii. Wcześniej, na przełomie czerwca i lipca, zawodników Wójcik Racing Teamu czeka z kolei start w drugiej rundzie mistrzostw Polski i europejskiej serii Alpe Adria na węgierskim Pannoniaringu.

„Po bardzo udanym wyścigu na Słowacji także i tym razem liczyliśmy na punkty, a nasi motocykliści pokazali w treningach i kwalifikacjach bardzo dobre tempo – mówi szef zespołu Grzegorz Wójcik. – Także pierwsza połowa wyścigu mimo kilku przygód była dla nas udana, pozwalając na awans do pierwszej piętnastki. Kiedy już wydawało się, że sięgniemy po kolejne punkty, musieliśmy zjechać do garażu by wymienić przewód chłodnicy oleju, który z jakiegoś powodu uległ uszkodzeniu. Wróciliśmy na tor bez szans na punkty, ale nie mieliśmy zamiaru się poddawać. Potraktowaliśmy drugą połowę wyścigu jako trening przed lipcowym startem na japońskiej Suzuce, do której wybieramy się jako pierwszy polski zespół w historii wyścigów długodystansowych. Co prawda po drodze dwukrotnie zaliczyliśmy wywrotki, ale szczerze mówiąc cały zespół mocno mi dzisiaj zaimponował. Zawodnicy pokazali wielkiego ducha walki, a mechanicy pracowali na medal, pozwalając nam dojechać do mety.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły