Mistrzowski Civic Type R vs CBR1000RR z Endurance: pojedynek onboardów na Slovakiaring
Piotr Jędrzejak
13 maja 2019

W miniony weekend po raz pierwszy w historii dwie serie wyścigowe FIA WTCC oraz FIM EWC ścigały się razem. Rundy odbyły się na torze Slovakiaring. Oczywiście samochody i motocykle nie wyjeżdżały na tor jednocześnie, ale mieszane sesje wyścigowe oraz treningowe były z pewnością wyjątkową atrakcją dla kibiców. 

World Touring Car Cup (do niedawna Championship) jest najbardziej zaawansowaną serią wyścigową dla samochodów „turystycznych”. Można więc spokojnie stwierdzić, że te auta są naprawdę wyjątkowo szybkie. Seria Endurance World Championship z kolei zrzesza zespoły jeżdżące na najszybszych i najwytrzymalszych motocyklach – w sobotniej rundzie zwyciężyła ekipa YART.

Z okazji niemalże równoległych wyścigów tych dwóch różnych serii, fabryczna ekipa Honda Pro Racing udostępniła porównanie dwóch onboardów. Jeden pochodzi z wyścigowego Civica Type R, drugi z wyścigowego CBR1000RR Fireblade. Oba nagrania zaczynają się na linii start meta. Sprawdźcie o ile szybszy jest motocykl, a w których sekcjach samochód zyskuje.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły