Mistrzowski Civic Type R vs CBR1000RR z Endurance: pojedynek onboardów na Slovakiaring

- Piotr Jędrzejak

W miniony weekend po raz pierwszy w historii dwie serie wyścigowe FIA WTCC oraz FIM EWC ścigały się razem. Rundy odbyły się na torze Slovakiaring. Oczywiście samochody i motocykle nie wyjeżdżały na tor jednocześnie, ale mieszane sesje wyścigowe oraz treningowe były z pewnością wyjątkową atrakcją dla kibiców. 

World Touring Car Cup (do niedawna Championship) jest najbardziej zaawansowaną serią wyścigową dla samochodów „turystycznych”. Można więc spokojnie stwierdzić, że te auta są naprawdę wyjątkowo szybkie. Seria Endurance World Championship z kolei zrzesza zespoły jeżdżące na najszybszych i najwytrzymalszych motocyklach – w sobotniej rundzie zwyciężyła ekipa YART.

Z okazji niemalże równoległych wyścigów tych dwóch różnych serii, fabryczna ekipa Honda Pro Racing udostępniła porównanie dwóch onboardów. Jeden pochodzi z wyścigowego Civica Type R, drugi z wyścigowego CBR1000RR Fireblade. Oba nagrania zaczynają się na linii start meta. Sprawdźcie o ile szybszy jest motocykl, a w których sekcjach samochód zyskuje.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl