Wymuszenie, dzwon.. Wstrząsające nagranie z Lublina! Czy motocyklista mógł uniknąć zderzenia?

- MotoRmania

Jeden z najlepiej udokumentowanych wypadków zeszłego roku może posłużyć nam do analizy i wyciągnięcia wniosków.

W październiku 2019 25-latek jechał motocyklem Hondą aleją Piłsudskiego w Lublinie. Na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną wymusił na nim pierwszeństwo kierowca Audi.  Motocyklista hamował i odbił w lewo, ostatecznie kładąc motocykl. Potem miał już dużo szczęścia – samochody z naprzeciwka mogły go rozjechać.

 

 

Kilkukrotna analiza tego nagrania skłania nas do wniosku, że są sytuację kiedy NAPRAWDĘ NIE DA SIĘ NIC ZROBIĆ. Tutaj motocyklista był kompletnie bezradny – naszym zdaniem zero możliwości. Ciężko się było zdecydować na kierunek manewru – samochód początkowo blokował całą drogę. Ominięcie po lewej groziło czołówką z nadjeżdżającymi pojazdami z naprzeciwka. Zejście na prawą to ciągle strzał w wyjeżdżające Audi. Jedyny wyjście to hamowanie i modlitwa, że w ułamku sekundy sytuacja otworzy nam jakąś możliwość ucieczki. Na szczęście nikt nie zginął. Jakie wnioski? Czerstwe i nudne… Prędkość.  Chyba po prostu musimy w mieście jeździć jeszcze wolniej. No ale ile? 30km/h?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl