Włoskie motocykle – czym się wyróżniają?

- Artykuł Sponsorowany

Włoskie motocykle cieszą się ogromną popularnością na całym świecie – także w Polsce. Nie ma fana motoryzacji, który nie znałby marek takich jak Moto Guzzi, Aprilia, Ducati czy Benelli. Duże zainteresowanie jednośladami produkowanymi przez włoskie koncerny nie jest oczywiście dziełem przypadku – składa się na nie szereg przesłanek, które sprawiają, że dla wielu kierowców motocykl z Italii jest obiektem marzeń.

Długa i interesująca historia

Włoskie motocykle od motomio.pl na tle konkurentów wyróżniają się niezwykle barwną i fascynującą historią. Producenci tych pojazdów mogą poszczycić się wieloletnimi tradycjami, które ugruntowały ich pozycję w branży motoryzacyjnej. Przez bardzo długi czas to właśnie włoskie koncerny były w stanie zaoferować kierowcom rozmaite innowacyjne rozwiązania i zaawansowaną technikę. Wprowadzenie do sprzedaży motocykli z sześciocylindrowymi silnikami jest zasługą Włochów, a konkretnie – firmy Benelli. Produkowane we Włoszech motocykle długo wiodły prym w wyścigach – obecnie zresztą znajdują się w ścisłej czołówce światowej.

Niepowtarzalny design

Mówiąc o włoskich motocyklach, nie sposób nie zwrócić uwagi na ich wygląd. Słoneczna Italia to kraj, w którym ogromną wagę przykłada się do wzornictwa – motoryzacja nie jest wyjątkiem od tej reguły. Projektanci z Włoch tworzą jedne z najpiękniejszych i zachwycających form motocyklowych. Każda konstrukcja jest efektem żmudnej pracy wybitnych stylistów specjalizujących się we wzornictwie przemysłowym. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to maszyna turystyczna, czy przeznaczona do jazdy po mieście. Wszystkie motocykle z Włoch charakteryzują się oryginalnym designem, przyciągając wzrok precyzją i dopracowaniem najdrobniejszych detali. Ich walory estetyczne docenia każdy miłośnik motoryzacji bez względu na to czy jest właścicielem włoskiego motocykla, czy nie.

Duża różnorodność

Oferta koncernów motoryzacyjnych z Włoch produkujących motocykle jest na tyle bogata, że wielbiciele jazdy na dwóch kółkach na pewno znajdą coś dla siebie. Wymienione we wstępie marki i wiele innych mają swoje autoryzowane przedstawicielstwa w Polsce, dzięki czemu motocykle są dostępne dla szerokiego grona klientów. Pojazdy te sprawdzają się zarówno w krótszych, jak i dłuższych trasach, a także w miejskiej dżungli. Różnice pomiędzy nimi obejmują nie tylko styl jazdy, ale też kwestie stricte techniczne. Chodzi tutaj oczywiście o osiągi, jakimi mogą się poszczycić poszczególne modele.

Osiągi na miarę konkretnych potrzeb

Osoby zainteresowane nabyciem włoskiego motocykla mają rozmaite preferencje w zakresie parametrów technicznych. Rodzaj i pojemność jednostki napędowej, zwrotność oraz przyśpieszenie najbardziej interesują kierowców. Decydując się na zakup motocykla, trzeba naturalnie mierzyć siły na zamiary i nie pomijać własnych możliwości. Pomimo tego, że każdy jeździ inaczej, bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie. Włoscy producenci motocykli również i do tego aspektu przykładają ogromną wagę. Udowadniają tym samym, że design i dobre osiągi mogą iść w parze.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl