Jurand Kuśmierczyk dwa razy na podium w Alpe Adria

- MotoRmania

Jurand Kuśmierczyk zajmował drugie miejsce w obu wyścigach drugiej rundy Pucharu Alpe Adria. Z węgierskiego toru Pannoniaring zawodnik Szkopek Team wyjechał jako lider cyklu w klasie Superstock 600. Jednocześnie 18-latek był najlepszy w klasyfikacji mistrzostw Czech i Słowacji, umacniając się na pozycji lidera w obu tych cyklach.

Wyścigi na torze Pannoniaring były dla zawodników niezwykle wymagające. Przez cały weekend musieli się zmierzyć z wysokimi temperaturami i przegrzewającymi się oponami. W tych warunkach Jurand spisał się świetnie – w obu wyścigach był drugi, przegrywając tylko z doświadczonymi węgierskimi kierowcami, którzy doskonale znają ten obiekt.

– Wyciągnęliśmy z tej rundy maksymalny możliwy wynik. To był dla mnie dopiero drugi start na tym torze, a moi węgierscy rywale znają tutaj każdy zakręt. Miałem dwa bardzo dobre starty i przez chwilę prowadziłem w obu wyścigach. Nie byłem jednak w stanie wytrzymać zawrotnego tempa zwycięzców, którzy pojechali szybciej od rekordu toru w klasie Superstock 600. Było bardzo ciepło, długo zastanawialiśmy się na jakich mieszankach jechać. W drugim wyścigu pojawiły się małe problemy z temperaturą, ale potrafiłem to skontrolować i jechać jeszcze szybszym tempem. W obu wyścigach jechałem na trzeciej pozycji, wykorzystywałem jednak drobne potknięcia liderów i awansowałem na drugą pozycję. Z weekendu wywożę 40 punktów, najwięcej ze wszystkich. To dobrze wróży przed kolejną rundą w Poznaniu. Czuję, że jestem w dobrej formie i jadę w dobrym tempie – podsumował Jurand Kuśmierczyk.

Jednym z kluczowych elementów elementów, który pomógł odnieść sukces była dobra praca z inżynierami. Mimo początkowych problemów zespół i kierowca znaleźli optymalne ustawienia, sprawdzające się w trudnych warunkach.

– Mieliśmy trochę problemów na treningach, dopiero zmiany w ustawieniach po drugiej sesji dały oczekiwaną poprawę. Motocykl zachowywał się już tak, jak chciałem i w samych treningach poprawiłem czas o 3 sek. Podczas kwalifikacji “urwałem” kolejne 1,5 sek. Nabierałem dobrego tempa z każdym kolejnym okrążeniem i wiem, że więcej nie mogłem zrobić. Oba wyścigi były bardzo trudne fizycznie. Tor jest niezwykle wymagający, mamy tu dużo zmian kierunku, podjazdów i zjazdów. Jest dużo momentów, w których trzeba mocno przytrzymać motocykl żeby zachować przyczepność – ocenił Jurand.

Po dwóch rundach Alpe Adria zawodnik Szkopek Team objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej klasy Superstock 600, z przewagą czterech punktów nad Węgrem Gorbe Somą. Wyścigi na Pannoniaring były też zaliczane do mistrzostw Czech i Słowacji. W obu tych klasyfikacjach Jurand wygrał sobotni oraz niedzielny wyścig i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Informacja prasowa

To może Cię zainteresuje

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl