Milan Pawelec z podwójnym zwycięstwem w mistrzostwach Europy i nowym rekordem

- MotoRmania

Zaledwie 16-letni Milan Pawelec z zespołu BMW Sikora M Motorsport zdominował drugą rundę motocyklowych mistrzostw Europy Alpe Adria, na torze Pannonia-Ring z dużą przewagą wygrywając oba wyścigi klasy Superstock 1000 i ustanawiając nowy rekord okrążenia. Ogromnych emocji na Węgrzech dostarczyli także uczestnicy pucharu BMW M Cup.

Pawelec, który o zwycięstwo otarł się już podczas pierwszej rundy mistrzostw Europy na Słowacji, na Węgrzech był bezkonkurencyjny, w kwalifikacjach sięgając po pole position z przewagą blisko trzech sekund, a następnie komfortowo wygrywając oba wyścigi.

Dosiadający BMW S 1000 RR młody Polak w sobotę drugiego zawodnika wyprzedził aż o 15, a w niedzielę o gigantyczne 28 sekund, pokonując także wszystkich zawodników mocniejszej klasy Superbike i poprawiając rekord toru. Dwukrotnie na podium kategorii Superbike finiszował z kolei Ireneusz Sikora.

Na węgierskim Pannonia-Ringu do walki stanęło również 25 zawodników rywalizujących w drugiej rundzie organizowanego przez bielskiego dilera BMW Motorrad Sikora pucharu BMW M Cup.

Dosiadający identycznie przygotowanych motocykli BMW S 1000 RR zawodnicy zafundowali kibicom nie lada widowisko. W klasie Pro dwie kolejne wygrane wywalczył Paweł Sobczyk, który z kompletem zwycięstw prowadzi w klasyfikacji generalnej, z kolei w kategorii Cup zwycięstwami podzielili się Adam Wojaczek i lider tabeli, Sylwester Byczkowski.

Trzecia runda BMW M Cup odbędzie się za dwa tygodnie na torze w Poznaniu razem z rundą mistrzostw Polski WMMP, a czwarta za miesiąc w czeskim Brnie, ponownie podczas mistrzostw Europy Alpe Adria.

„Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego weekendu i bardzo dziękuję całemu zespołowi BMW Sikora M Motorsport za świetną pracę – mówi Milan Pawelec. – W sobotę, choć na rozgrzanym asfalcie brakowało nieco przyczepności, byłem w stanie odjechać od rywali i kontrolować sytuację. Niedzielny wyścig połączono ze zmaganiami mocniejszej klasy Superbike, ale i tym razem byłem w stanie odskoczyć od pozostałych zawodników po starcie i systematycznie powiększać przewagę, jednocześnie poprawiając rekord toru, co bardzo mnie cieszy. Świetnie czuję się na naszym BMW S 1000 RR i nie mogę się doczekać kolejnych wyścigów”.

„Poprawiłem w ten weekend swój własny rekord na torze Pannonia-Ring aż o półtorej sekundy i dwukrotnie stanąłem na podium, ale jeszcze bardziej cieszy mnie to, co pokazał Milan – dodaje Ireneusz Sikora. – Mimo młodego wieku jest nie tylko niesamowicie szybki, ale także jeździ bardzo dojrzale i wie, jak kontrolować sytuację na torze. To był także bardzo udany i emocjonujący weekend jeśli chodzi o rywalizację w BMW M Cup. Nasi zawodnicy znów pokazali imponujące tempo i świetną, czystą walkę, dlatego odliczamy już dni do kolejnych wyścigów w Poznaniu”.

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl