2. runda AAIMC – Wiktor Majchrowski

- MotoRmania

Wiktor Majchrowski na podium drugiej rundy Międzynarodowych Mistrzostw ALPE ADRIA, która odbyła się na Węgierskim torze Pannoniaring. Oba wyścigi zawodnik kończy na solidnym 2 miejscu Alpe Adria oraz 1 miejscu w mistrzostwach Czech i Słowacji. Oba wyścigi Wiktor finiszuje zaraz za węgierskim zawodnikiem znanym z IDM Mate Szamado.


Od pierwszej sesji treningowej czułem się pewnie dobrze czując motocykl, ustanowiłem swoje osobiste rekordy na tym wymagającym torze. Kwalifikacje pojechałem spokojnie żeby zachować opony na wyścig- zrobiłem 3 okrążenia i to wystarczyło żeby startować z 2 pola. Wyścig pierwszy był bardzo zacięty, jechaliśmy czasami o 2 sek lepszymi do rekordu toru, który na chwilę ustanowiłem 2:04:630, jednak na ostatnim okrążeniu Węgierski rywal pojechał szybciej 2:04:544. Wyścig ukończyłem na drugim miejscu, ale walka ze światowej klasy, doświadczonym zawodnikiem dostarczyła mi wiele radości.

Drugi wyścig był bardzo trudny ze względu na wysokie temperatury. Po 4 okrążeniach motocykl zaczął się przegrzewać i musiałem zwolnić. Do tego czasu, udało mi się uzyskać przewagę, którą wypracowałem przez pierwsze okrążenia, pozwoliła mi pojechać na 2. miejscu. Z niecierpliwością czekamy na kolejną rundę, która odbędzie się w drugiej połowie lipca w Brnie.


Po 2 Rundach AAIMC Wiktor zajmuje 2 pozycję w klasie SSP300 oraz wychodzi na prowadzenie w Mistrzostwach Czech i Słowacji, to wszystko udaje się osiągać motocyklem który nie posiada tak zaawansowanej elektroniki jak jego konkurencja.

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl