Zejście na kask i ultra precyzyjny slajd – Tito Rabat przesadził

- Piotr Jędrzejak

Jego poziom panowania nad motocyklem jest kosmiczny.

Tito Rabat jest aktualnie zawodnikiem Ducati w MotoGP. Można pomyśleć, że skoro zajmuje 21. miejsce w stawce i ma zaledwie 14 punktów, to jest słabym zawodnikiem? Nic bardziej mylnego. Jazda w klasie MotoGP to najwyższy poziom wtajemniczenia motocyklowego.

Tito wrzucił wczoraj na swojego Instagrama oraz Facebooka krótki film z treningu. Ma kilkanaście sekund, a jest tak widowiskowy, że udostępniają go ludzie na całym świecie – wliczając zawodników topowych klas wyścigowych.

Jeździ motocyklem supermoto po parkingu i trenuje slajdy. Tito hamując wszedł w slajd, a będąc już w uślizgu, przeszedł na powerslajdy z gazu. Przy okazji złożył się tak nisko, że szedł na kask! (A supermoto to wysokie motocykle…) Następnie, dzięki ultra precyzyjnemu kontrolowaniu gazem oraz pozycją własnego ciała, wykręcił jeszcze kilka wąskich kółek w slajdzie. Zwróćcie uwagę, jak swobodnie Tito przy tym się czuł… Kosmita!


View this post on Instagram

A post shared by Tito Rabat (@titorabat) on

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl