Jak pracuje przednie zawieszenie – trening supermoto

- Piotr Jędrzejak

Zakręty, hamowania, skoki. Zawias nie ma lekko.

Pamiętacie Piotrka o ksywce „Niwy”? Jakiś czas temu Niwy regularnie publikował na stronach MotoRmanii filmy z rund supermoto i kilka innych materiałów. Tak się wkręcił, że sam zaczął jeździć. Teraz Piotrek podsyła nam swój onboard z treningu. Jest to jednak dość nietypowy onboard.

Kamera przymocowana jest pod silnikiem, a bohaterem pierwszego planu jest przednie koło oraz przede wszystkim zawieszenie. Trening odbywa się na lotnisku Bemowo, a więc – jak to w supermoto – jest kilka zakrętów po asfalcie z mocnymi hamowaniami. Jest też nieduży skok z lądowaniem na twardej, betonowej nawierzchni. No i nie może też zabraknąć sekcji offroadowej z piachem i kilkoma skokami.

Zastanawialiście się, jakie katusze musi znosić przednie zawieszenie? No to macie odpowiedź w formie video. A jeżeli chcecie śledzić więcej poczynań Piotrka, zapraszamy na jego profil zawodnika na fejsie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl