Jak pracuje przednie zawieszenie – trening supermoto
Piotr Jędrzejak
31 sierpnia 2018

Zakręty, hamowania, skoki. Zawias nie ma lekko.

Pamiętacie Piotrka o ksywce „Niwy”? Jakiś czas temu Niwy regularnie publikował na stronach MotoRmanii filmy z rund supermoto i kilka innych materiałów. Tak się wkręcił, że sam zaczął jeździć. Teraz Piotrek podsyła nam swój onboard z treningu. Jest to jednak dość nietypowy onboard.

Kamera przymocowana jest pod silnikiem, a bohaterem pierwszego planu jest przednie koło oraz przede wszystkim zawieszenie. Trening odbywa się na lotnisku Bemowo, a więc – jak to w supermoto – jest kilka zakrętów po asfalcie z mocnymi hamowaniami. Jest też nieduży skok z lądowaniem na twardej, betonowej nawierzchni. No i nie może też zabraknąć sekcji offroadowej z piachem i kilkoma skokami.

Zastanawialiście się, jakie katusze musi znosić przednie zawieszenie? No to macie odpowiedź w formie video. A jeżeli chcecie śledzić więcej poczynań Piotrka, zapraszamy na jego profil zawodnika na fejsie.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły