Praca ciałem na motocyklu – o co chodzi, i dlaczego tego nie robimy?
MotoRmania
18 lutego 2020

Często wydaje nam się, że pracujemy ciałem podczas jazdy – dopiero kiedy zobaczymy swoje nagranie okazuje się jak jest naprawdę.

Po co aktywnie pracować ciałem na motocyklu? Motocykl jest rodzajem pojazdu, którego masa jest stosunkowo niewielka w porównaniu z masą prowadzącego. Przesuwając się do przodu zmieniamy geometrię – widelec się ugina i motocykl łatwiej skręci. Utrzymanie masy ciała z tyłu pomoże nam utrzymać dwa koła na ziemi podczas pierwszej fazy hamowania z dużej prędkości. Umieszczenie ciała po wewnętrznej pomaga nam podnieść motocykl na przyspieszaniu – nasze ciało ma wpływ na to jaką motocykl generuje przyczepność.  Podczas dynamicznej jazdy ciało motocyklisty pracuje cały czas.  Dlaczego tego nie robimy? Podczas jazdy na ulicy wystarczy nam operacja gazem i hamulcem. Przyzwyczajamy się do tego w takim stopniu, że w warunkach kiedy możemy jechać szybko nasze ciało jest kompletnie uśpione. „Obudzenie” pracy ciałem jest jednym z głównych elementów treningu przeprowadzanego w programie Los Cojones – zobaczcie jak to powinno wyglądać ( p.s. – przepraszamy za „obszarpane łokcie”, ale na naszych treningach często dotykają ziemi).

 

 

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły