„MOTOCYKLISTA” vs ŻUŻLOWIEC! DLACZEGO?

- MotoRmania

DLACZEGO NIE DOCENIAMY ŻUŻLA I NIE PODZIWIAMY TECHNIKI JAZDY?

Jak to jest, że społeczność motocyklowa w Polsce nie jest zainteresowana żużlem i go nie docenia. Ile osób wie, że 24 Bartek Zmarzlik został w tym rok Mistrzem Świata? To tak jakbyśmy mieli swojego Marca Marqueza! Ale jakimś cudem nikt w „branży” motocyklowej się tym nie ekscytuje- fajnie, że Marek Szkopek wraz z Wójcik Racing Team zrobił PR-ową akcję zamiany motocykli, ale poza tym kompletnie nic. Jakoś puszczamy mimo uszu, że Casey Stoner zaczynał od Speedwaya, a wielu zawodników MotoGP jest nim zafascynowanych – sami ograniczają się do flat tracku. W ubiegłą sobotę mieliśmy okazję przejechać się po raz pierwszy motocyklem żużlowym i wyglądało to mniej więcej tak jak na zdjęciu poniżej. Walory treningowe, które można przenieść na motocykl asfaltowy są po prostu gigantyczne! Kompletnego wstydu nie było, ale  kontrolowany knock out w wykonaniu Zmarzlika był wymowny – tam gdzie my próbowaliśmy kontrolować jakieś „mini-slidy”  Bartek wychodził na kole!

F6D3F33A-E532-4B67-A35B-C524EDB60A20

Oczywiście sama możliwość obserwacji Zmarzlika to niemalże przeżycie transcendentne – czujesz się innym wymiarze, tylko kiedy patrzysz. Przepraszamy za jakość nagrania z telefonu, ale energia jaka płynie z jego przejazdu przebija się przez niedoskonałości techniczne!

Czy możecie znaleźć punkty wspólne pomiędzy sportowym prowadzeniem motocykla drogowego, a maszyną żużlową? Co byście wykorzystali po treningu żużlowym na asfalcie? Osoby, które zostawią komentarz i wyrażą zainteresowania zaprosimy do wspólnego treningu żużlowego dla tych „co pierwszy raz” – zorganizujemy taki na wiosnę 2020. Kto wie? Może nawet z Mistrzem Świata ?

 

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl