Jak ćwiczyć większą kontrolę nad motocyklem? Urban slajd-gymkhana :) (video)

- MotoRmania

To jedno z naszych ćwiczeń – zadaniem jest kontrola maszyny utrzymywanej w permanentnym slajdzie.

UWAGA : to ćwiczenie należy wykonywać w bezpiecznych miejscach, bez murów i słupów w które można uderzyć. Najlepsza nawierzchnia to płaski, twardy grunt szutrowy, który pozwoli nam łatwo wywołać uślizg.

Celem tego ćwiczenia jest sterowanie motocyklem w uślizgu – pomaga nam zrozumieć slajd, pracować nad odpowiednim ułożeniem ciała oraz uczy sterowania uślizgiem poprzez kontrolę kąta założenia maszyny. Potrzebujecie motocykl typu pit bike lub większy typu supermoto/enduro/ cross (one mają duży kąt skrętu kierownicy, który pomaga kontrować uślizg). Musicie sobie zapewnić równą, mało przyczepną nawierzchnię – jeszcze raz podkreślamy : początkujące osoby nie mogą tego robić w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie można uderzyć w słup tak jak na filmie. Każda powierzchnia flat trackowa będzie idealna. Pracujecie na 2 biegu i NIGDY nie używacie hamulca. Motocykl wprowadzacie w uślizg poprzez zwiększenie kąta złożenia i dodanie niewielkiej ilości gazu. Jeżeli maszyna nie wchodzi w uślizg to macie zwiększyć kąt złożenia ZAMIAST DODAWAĆ WIĘCEJ GAZU. Zwiększenie kąta złożenia, a nie ilości gazu, sprawi że uślizg rozpocznie się łagodnie i będzie można go płynnie kontrolować. Teraz kierunek jazdy na uślizgu kontrolujecie poprzez obniżanie i podnoszenie maszyny. Waszym celem jest pozostawać jak najdłużej w uślizgu. To jedno z ćwiczeń, które pozwala przenieść uślizg do strefy komfortu i później możemy go swobodnie wykorzystywać na „normalnych” motocyklach na asfalcie. Zapraszamy was na treningi do Moto Angeles, kontakt : [email protected].

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl