Yamaha R1 vs Ariel Atom vs rallycrosowy Citroen DS3
Piotr Jędrzejak
1 kwietnia 2016

145 KM kontra 245 KM oraz 590 KM na ćwierć mili.

Magazyn Autocar zorganizował pojedynek dwóch wypasionych samochodów, dorzucając do niego motocykl. Te auta to Ariel Atom 3.5R oraz Citroen DS3 należący zawodnika Liam Doran w specyfikacji mistrzostw świata Rallycross.

Ariel to w zasadzie gokart z potężnym silnikiem. Ma „tylko” 245 KM, ale za to waży zaledwie 520 kg, co czyni z niego niebezpiecznego zawodnika. Citroen to rallycrosowa bestia. Waży znacznie więcej, bo 1100 kg, ale posiada 590 KM mocy, napęd na 4 koła i zaawansowaną elektronikę.

W tym wyśrubowanym pojedynku, motocykle reprezentuje trochę postarzała Yamaha R1 z 1998 roku. Właściciel mówi, że ma 128,4 KM mocy mierzonej na kole, czyli według norm jak powyżej, około 145 KM na silniku. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że nawet ze sporym motocyklistą, ten zestaw waży najmniej.

Ale czy motocykl ma jakiekolwiek szanse z taką konkurencją?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły