Yamaha, Kawasaki i Honda najbardziej niezawodne według konsumentów!
Piotr Jędrzejak
28 lutego 2014

Zaledwie jedna Yamaha z dziesięciu wymagała w ostatnich 4 latach większej naprawy.

Kojarzycie Consumer Reports? Ten amerykański magazyn publikowany jest miesięcznie już od 1936 roku i zajmuje się wszelkiego rodzaju ocenami, badaniami, raportami, testami i porównaniami dotyczącymi wszelakich produktów i usług. Ostatnio po raz pierwszy przeprowadzona została ankieta na temat niezawodności motocykli.

Wzięło w niej udział 4680 subskrybentów posiadających motocykle wyprodukowane w latach 2009-2012. Consumer Reports pytał ich o wszelkie poważne problemy i naprawy, których doświadczyli przez ostatnie cztery lata.

W kwestii niezawodności zdecydowanie zwyciężyła Yamaha. Zaledwie 1 na 10 motocykli tego producenta wymagał napraw. Dalej na podium znalazły się Kawasaki oraz Honda. Na czwartym miejscu stanęło BMW – w tym przypadku co trzeci motocykl miał poważniejszą awarię w ostatnich 4 latach.

Mimo wielu motocykli w ankiecie, mniej popularne marki, a w tym Triumph oraz Suzuki, nie były dostatecznie reprezentowane, a więc nie znalazły się w wynikach.

Pełny raport dostępny jest dla subskrybentów.

źródło: Visordown.com

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły